REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

VOD od Onet wreszcie na iPhonie i Androidach

W sieci pod domeną vod.pl znajdziemy usługę vod onet. Serwis doczekał się znacznego odświeżenia latem, natomiast jego zawartość już od jakiegoś czasu jest warta zainteresowania. Teraz trafił także na urządzenia mobilne z Androidem oraz iOS.

03.12.2012
11:35
Onet udostępnił aplikacje VOD dla iOS (iPad, iPhone) oraz Androida
REKLAMA

Nowa w pełni darmowa aplikacja cechuje się sporym minimalizmem - podobnie jak sam serwis wygląda dość schludnie i przejrzyście. W porównaniu do wersji standardowej brakuje kategorii Programy TV, a także płatnych pozycji, choć tych ostatnich w samym serwisie nie ma zbyt wiele.

REKLAMA

VOD onet jest według mnie najciekawszą propozycją, jeśli chodzi o darmowy zbiór filmów. W usłudze nie ma zbyt dużej liczby reklam, nie wymagana jest również rejestracja. Co najważniejsze, serwis ten posiada naprawdę atrakcyjną bazę filmów. W samej aplikacji znajdują się także seriale TVP, ale te znajdziemy także na innych platformach. Natomiast w przypadku filmów, wiele pozycji oferowanych za darmo jest dostępnych jedynie w VOD onet. W dodatku znajdziemy tu sporo kultowych filmów oraz bardzo interesujące pozycje dokumentalne.

REKLAMA

Niestety mobilna aplikacja nie jest idealna – obecna wersja na iOS nie należy do najstabilniejszych, często wybrane pozycje nie chcą się wgrać. Gdy znajdziemy się w opisie danego filmu nie możemy wyszukać innych filmów po reżyserze czy aktorze w nim grającym, tak jak ma to miejsce w wersji przeglądarkowej. Największym mankamentem obu wersji jest natomiast sam mechanizm wyszukiwania. Działa on dość przypadkowo i mało trafnie. W aplikacji brakuje także opcji zmiany lektora na język oryginalny.

Onet czeka jeszcze sporo pracy nad ulepszeniem swojej usługi. Niemniej jednak bardzo cieszę się, że serwis wreszcie zawitał na urządzenia mobilne, a także zaczyna swoją ekspansje na platformach Smart TV. Najbardziej doskwiera mi brak możliwości tymczasowego zapisu pozycji w pamięci iPada - to byłoby idealne rozwiązanie na wszelkie podróże, ponieważ VOD onet pozwala nadrobić wiele filmowych zaległości. Aplikacja dostępna jest w wersji uniwersalnej w App Store oraz w Google Play.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA