REKLAMA

Pięć rzeczy, które musisz wiedzieć o nc+

Wczoraj wystartowała platforma nc+, poznaliśmy ofertę wraz z cenami. Wprowadzenie na rynek nowego operatora telewizyjnego to duże zmiany nie tylko dla obecnych abonentów Cyfry + czy telewizji n, ale także osób korzystających z telewizji kablowych lub pakietów u operatorów telekomunikacyjnych. Przedstawiam podsumowanie bieżącej sytuacji.

22.03.2013 08.49
Pięć rzeczy, które musisz wiedzieć o nc+
REKLAMA

1. Nie musisz migrować do nc+

REKLAMA

Jeśli jesteś abonentem Cyfry+ lub telewizji n to nie masz obowiązku migracji do nowej oferty przed zakończeniem swojej umowy. Do końca jej trwania możesz korzystać z usług platformy satelitarnej na warunkach takich, jakie zostały zawarte w umowie. W niektórych przypadkach (praktycznie u wszystkich abonentów n-ki) doszło do wycofania z oferty kanałów. Z tego powodu klientom przysługuje możliwość złożenia wypowiedzenia. Należy tego dokonać pisemnie w ciągu 14 dni od nastąpienia zmian.

konferencja nc 1

2. I tak będziesz zachęcany do zmiany oferty

Abonenci platformy n oraz Cyfry+ prędzej czy później będą musieli oswoić się z myślą o zakończeniu działalności tych platform. Już dziś na stronach nc+ wyraźnie zachęca do migracji na nowe pakiety, dodatkowo zmieniono listy kanałów w dekoderach tak, aby promować ofertę programową nc+.

3. W nc+ nie ma modułów dostępu

Nowi abonenci, lub osoby decydujące się na migrację wraz ze zmianą dekodera muszą liczyć się z tym, że w ofercie znajduje się tylko sprzęt ADB. Przynajmniej na razie w ofercie nie ma modułów dostępu CI+, czyli wymagane jest posiadanie dekodera. Jednak osoby posiadające platformę n lub Cyfrę+ z dekoderami HD nie będą musiały wymieniać swoich urządzeń na nowe, wystarczy dokonać migracji przez infolinię.

ulotka nc 1

4. Koniec nPremium, czas na Canal+ Family

Cztery kanały nPremium dostępne były do tej pory w ofercie telewizji n, telewizji na kartę oraz u wybranych operatorów kablowych. Od 5 kwietnia kanały te zaprzestaną nadawania, zamiast nich w ofercie najprawdopodobniej zagoszczą dwa kanały Canal+ Family. U niektórych operatorów pakiet przestanie być w ogóle dostępny lub kanały nPremium zostaną zastąpione stacjami nadawców trzecich (w Toya zastąpią je kanały Cinemax).

5. Pakiety Canal+

Do tej pory kanały Canal+ były dostępne jako jednolita oferta w skład której wchodziły stacje Canal+, Canal+ Film, Canal+ Sport, Canal+ Gol, Canal+ Weekend oraz Canal+ 3D. Od kwietnia nastąpi podział na mniejsze pakiety, tak jak w przypadku oferty nc+:

Canal+ Silver: Canal+ Family, Canal+ Family 2
Canal+ Gold:
Canal+ Family, Canal+ Family 2, Canal+ Film, Canal+ Film 2
Canal+ Platinum:
Canal+ Family, Canal+ Family 2, Canal+ Film, Canal+ Film 2, Canal+, Canal+ Sport

Pakiety będą zróżnicowane cenowo, w dodatku oferta u poszczególnych abonentów może się różnić. Prawdopodobnie osoby korzystające z pakietów Canal+ u wybranych operatorów kablowych otrzymają dostęp do pełnej nowej oferty Canal+ Platinum na dotychczasowych warunkach.

nc 199

Wiosenne porządki dopiero się zaczną

REKLAMA

Na obecną chwilę panuje lekki bałagan informacyjny, przez dłuższy czas wszelkie informacje o nc+ były trzymane w tajemnicy, a dziś wszyscy pragną dowiedzieć się, jak bardzo dotkną ich zmiany. Warto nie podejmować pochopnych i gwałtownych decyzji i odczekać kilka dni - przeanalizować swoją bieżącą ofertę, porównać z nową ofertą nc+ oraz propozycjami konkurencyjni. Należy podejść do tego zdroworozsądkowo. Warto pamiętać, że momencie, gdy zmianie uległy warunki naszej dotychczasowej umowy możemy od niej odstąpić w regulaminowym terminie.

Wiosenne porządki czas zacząć!

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA