REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

ModernMix idealnie łączy świat dwóch Windowsów

System Windows 8 to moim zdaniem świetne oprogramowanie, jednak nie ma co się oszukiwać, że każdy jest tego samego zdania. Większość ludzi, która jeszcze niedawno psioczyła na Windows 7 i wzdychała za Windowsem XP, teraz gardzi kafelkowym systemem, tęskniąc właśnie za Windowsem 7. Jeśli należycie do tego grona osób, zapewne spodoba Wam się program ModernMix. Niemal każdy, kto korzystał z systemu Windows 7 i przesiadł się na jego nowszą wersję, chociaż przez chwilę się czuł nieswojo korzystając z podstawowego interfejsu graficznego Modern UI. Uczucie to potęgował brak w interfejsie klasycznym typowego, starego Menu Start, mimo że kafelkowy pulpit pełni dokładnie te same funkcje i robi to w lepszy sposób. Z tego powodu pojawiło się wiele programów, które dodawały do systemu Windows 8 stare Menu Start lub luźną wariację na jego temat. Sam z czystej ciekawości zainstalowałem kilka takich aplikacji i nie zrobiły one na mnie dobrego wrażenia, szybko wracałem do standardowych rozwiązań zastosowanych w najnowszym Windowsie. Jednak w końcu pojawił się program upodabniający Windows 8 do Windows 7, który bardzo mi się podoba.

09.03.2013
12:58
ModernMix idealnie łączy świat dwóch Windowsów
REKLAMA

Jest to ModernMix wyprodukowany przez firmę Stardock. Zasłynęła on 15 lat temu wydaniem programu WindowsBlinds, który pozwalał znacznie zmienić wygląd systemu operacyjnego Windows (któż z niego nie korzystał?). ModernMix pozwala połączyć światy interfejsów Modern UI oraz klasycznego lepiej niż to robi niezmodyfikowany Windows 8.  Krótko mówiąc, umożliwia na uruchamianie aplikacji kafelkowych w oknach.

REKLAMA

Pozwala też na dopasowanie stałego wymiaru okna dla aplikacji. To bardzo dobre narzędzie dla osób, które chcą w wygodny sposób korzystać jednocześnie z programów obu typów, jednocześnie pomijając ograniczenia Windowsa w tym względzie (dwie aplikacje, z czego jedna zajmuje tylko 20% ekranu).  Aplikacje Modern można też przypinać do paska zadań na pulpicie. Ludzie, którzy nie lubią stylu Modern, będą mogli maksymalnie ograniczyć korzystanie z niego, jednocześnie nie rezygnując z możliwości, jakie daje. Program może doskonale współpracować z dodatkowymi programami umożliwiającymi dodanie menu start do Windows 8 i dać złudzenie  posiadania komputera z ulepszonym Windows 7. Obecnie firma Stardock oferuje publiczną wersję beta programu ModernMix, który wyceniono na kwotę 5 dolarów. Można też pobrać jej darmową wersję próbną.

REKLAMA

Pojawia się pytanie, czemu zamiast kupić komputer z Windows 7, ludzie kupują komputer z Windows 8 i starają się na siłę poprawić system. Odpowiedź na nie jest wyjątkowo prosta: Kupno komputera z systemem Windows 7 jest już wyjątkowo trudne, oczywiście jeśli nie kupujemy komputera przez Internet, a w sklepach stacjonarnych. Tam już możemy zobaczyć prawie tylko i wyłącznie maszyny wyposażone w Windows 8. Osoba, która kupi taki komputer i nie może odnaleźć się w nowym oprogramowaniu Microsoftu nie ma innego wyjścia niż właśnie skorzystać z opisanych tu programów lub alternatyw dla nich, o ile takowe istnieją.

Czasami żałuję, że podczas kupna komputera nie mogę samodzielnie wybrać systemu operacyjnego. No cóż, niestety jest to konieczne, by słupki sprzedaży Windows 8 cały czas pięły się w górę.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA