RTV  / Artykuł

Szeroka gama telewizorów Panasonic na rok 2013

Na Panasonic Convention poznaliśmy nie tylko nowe możliwości telewizorów Smart TV, ale mogliśmy przekonać się co będą oferowały poszczególne modele sprzedawane w roku 2013. Jest w czym wybierać.

Przede wszystkim Panasonic to obok Samsunga i LG ostatni producent, który rozwija jeszcze telewizory plazmowe. W dodatku plazmy przez lata były znakiem firmowym Japończyków i tak też pozostało. W tym roku w ofercie znalazły się cztery różne modele z serii Smart Viera Neoplasma.

Smart tv panasonic 1

Referencyjne plazmy znakiem rozpoznawczym Panasonica

Topowym produktem będzie model ZT60 dostępny jedynie o przekątnej 60 cali. Wzornictwo urządzenia będzie podobne do VT60 dostępnego w wersjach 65, 55 i 50 cali. VT60 to następca modelu VT50, który w tamym roku uznawany był za najlepszy telewizor plazmowy na rynku. W tym roku Panasonic postanowił przygotować model dla najbardziej wymagających klientów. Viera ZT60 określana jest mianem „Studio Master Panel” i rzeczywiście obraz na tym telewizorze robił świetne wrażenie - bardzo dobry poziom czerni, porównywalny z referencyjnymi telewizorami Pioneer Kuro oraz znacznie lepsze nasycenie pozostałych kolorów. Model ZT będzie więc rywalizował z Samsungiem F8500 o miano nowej najlepszej plazmy na rynku.

Panasonic-tv-2013-3

Model VT60 ma być rozwiązaniem o równie dobrych parametrach, ale dla szerszego grona odbiorców. Jeśli chodzi o wyposażenie, to ten model jest jedyną plazmą w ofercie Panasonica posiadającą wbudowaną kamerę. Jego słabszymi braćmi są modele GT60 oraz ST60. Telewizor GT60 dostępny będzie w wersjach 42 i 50-calowych, natomiast seria ST60 to panele 65, 55, 50 i 42-calowe. Jakość obrazu oferowana przez ST60 i GT60 nie będzie już tak perfekcyjna jak w przypadku ZT60 i VT60, ale to wciąż plazmy wysokiej klasy w stosunkowo przystępnych cenach. Co ciekawe, jedynie model ST60 posiadać będzie w zestawie Touch Pen umożliwiający wirtualne malowanie na ekranie. Do pozostałych modeli będzie można dokupić ten gadżet.

Panasonic-tv-2013

Panasonic to także LCD

Od ubiegłego roku Panasonic znacząco poszerzył ofertę swoich telewizorów LCD z podświetlaniem LED. Taka strategia opłaciła się, co uwzględniły ostatnie dobre wyniki finansowe. Wszystkie telewizory LCD z podświetlaniem LED cechują się klasą energetyczną A+.

Jedynym modelem HD Ready jest XM6 dostępny w wersjach 32, 34 oraz 19-calowych. Pozostałe telewizory cechuje oczywiście rozdzielczość 1920 na 1080 pikseli. Poza modelem XM, Panasonic oferuje jeszcze tanie serie EM6 i E6, które wykorzystują tylne podświetlanie kilkunastoma diodami LED, podobnie jak to w ubiegłym roku rozwiązał Samsung w telewizorach z serii EH. Modele EM będą dostępne w rozmiarach 50, 39 i 32 cale, natomiast seria E6 dostępna będzie także w wersji 42-calowej. Telewizory te nie będą posiadały technologii 3D. Model E6 zostanie wyposażony we wbudowany moduł Wi-Fi oraz dostęp do Viera Connect i innych funkcji Smart TV.

Panasonic-tv-2013-2

Pozostałe modele Panasonica to WT60, DT60, FT60 i ET60. Wszystkie wykorzystywać będą pasywną technologię 3D oraz cechować będą się naprawdę niezłym wzornictwem, choć nie tak wyszukanym, jak w najnowszych urządzeniach Samsunga. Najbardziej podoba mi się design nogi topowego modelu WT60 - przypomina mi on trochę podstawę iMaków od Apple’a. Podobnie jak w przypadku telewizorów plazmowych, tylko ten model będzie wyposażony we wbudowaną kamerę służącą do rozmów na Skype oraz rozpoznawania twarzy przy wyborze ekranu domowego. W warunkach konferencyjnych trudno było ocenić jakość oferowanego obrazu, wydaje się jednak, że wprowadzono wiele zmian na korzyść względem modelu WT50. Nowy telewizor dostępny będzie w 47 i 55 calach.

Panasonic-tv-2013-1

Jego młodszym bratem będzie DT60 dostępny od 60 do 42 cali, model FT60 dostępny będzie już tylko w wersjach 47 i 42 calowych, natomiast ET60 będzie można kupić w wersji 55, 50, 47 i 42-calowej. Duże nadzieje warto wiązać z modelem ET60, poprzedni model ET5 świetnie wypadł w testach Spider’s Web i był zeszłorocznym liderem telewizorów w kategorii rozsądnego stosunku ceny do jakości. Tegoroczny model ma mieć jeszcze lepszy kontrast i udoskonalone pozostałe parametry obrazu. Także nowe wzornictwo powinno przypaść do gustu przyszłym nabywcom.

Panasonic-tv-2013-4

Gama telewizorów Panasonica na rok 2013 jest naprawdę szeroka. Wśród nich znajdują się plazmy dla entuzjastów, w dodatku są to ekrany o najwyższej jakości. Wszystkie telewizory zyskały atrakcyjne wzornictwo. Pozostaje tylko oczekiwać nowych ekranów na sklepowych półkach. Wkrótce po premierze z pewnością sprawdzimy poszczególne modele. Sami mamy ochotę na filmowy seans na ZT60 i WT60.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst