Tech

Bezstronnie Polecamy: Dwie aplikacje dla filmomaniaków

Zimowy wieczór możemy spędzić z kubkiem dobrej herbaty i przy lekturze swojego ulubionej książki. Jednak można ten czas spróbować wykorzystać inaczej, np. zamieniając ekran swojej Nokii Lumia w telewizor. Karol z Lekkostronniczy.tv postanowił właśnie dla takich osób polecić dwie aplikacje mobilne, dzięki którym nie przegapimy żadnego filmu nadawanego przez telewizję.

Pierwszą proponowaną dziś aplikacją dla smartfonów Nokia Lumia z system Windows Phone jest Program TV. Dzięki tej aplikacji otrzymamy dostęp do przeglądania ramówki ponad 300 stacji telewizyjnych, w tym do 139 polskojęzycznych. W aplikacji możemy stworzyć listę naszych ulubionych stacji, dzięki czemu oszczędzimy czas i szybko sprawdzimy, jaki film nasz ulubiony kanał filmowy proponuje na dany wieczór. Jeśli nie chcemy przeglądać programu każdej stacji telewizyjnej z osobna, można skorzystać z widoku „Teraz w TV”, gdzie otrzymamy wiadomości o aktualnie trwających programach. Bardzo przydatne w codziennym życiu są alerty, które możemy ustawić dla dowolnych programów tak, by zawczasu nasza Lumia przypomniała nam, że film, mecz czy ulubiony serial lada chwila będzie można już oglądać na ekranie telewizora. Jeśli chcielibyśmy podzielić się jakąś pozycją z programu telewizyjnego z naszymi znajomymi, to nic prostszego - możemy taką informację wysłać za pośrednictwem Facebooka, poczty e-mail czy nawet SMS-a. Gdy skorzystamy z aplikacji Program TV, nie ominie nas już emisja długo wyczekiwanego filmu.

Drugą wartą polecenia aplikacją jest IMDb, czyli największy zbiór informacji na temat filmów, seriali, reżyserów oraz aktorów. Jednym słowem - to kompendium wiedzy o kinematografii. Jeśli chcecie znaleźć informacje na temat danego filmu, obsady aktorskiej, to przy pomocy tej aplikacji znajdują się one dosłownie na wyciągnięcie ręki. W bazie danych znajduje się ponad 1,5 miliona filmów oraz produkcji telewizyjnych, w których tworzeniu wzięło udział ponad 3,2 miliona aktorów, reżyserów, scenarzystów i innych osób. Jeśli zastanawiacie się, czy na dany film warto wybrać się do kina czy obejrzeć go w domowym zaciszu, to oceny innych użytkowników tego serwisu oraz rankingi popularności powinny pomóc podjąć właściwą decyzję.

Wpis powstał we współpracy z partnerem Spider’s Web, firmą Nokia.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst