REKLAMA

Bezstronnie polecamy: aplikacje dla miłośników książek

Wolne chwile można spędzać na różne sposoby. Jedni wolą obejrzeć ciekawy serial lub film na ekranie swojego smartfona, inni zdecydują się na spędzenie wieczoru z płytą swojego ulubionego artysty. Na szczęście są jeszcze osoby, które lubią czytać książki. To właśnie im Karol i Włodek z lekkostronniczy.tv proponują trzy ciekawe aplikacje mobilne na smartfony Nokia Lumia z systemem Windows Phone.

31.01.2013 15.47
Bezstronnie polecamy: aplikacje dla miłośników książek
REKLAMA
REKLAMA

Pierwszą wartą polecenia aplikacją jest czytnik e-booków Legimi. Dzięki aplikacji uzyskujemy dostęp do tysięcy e-książek, które możemy kupić i pochłonąć jednym tchem podczas zimowej nocy. Legimi umożliwia również dostęp do wielu bezpłatnych tytułów dostępnych w 7 językach. Istnieje również możliwość importu własnych książek w formacie ePUB poprzez usługę Skydrive lub przez dodanie ich do naszej wirtualnej biblioteczki na stronie usługi. Czytając książki bardzo często natrafiamy na ciekawe cytaty, które chcielibyśmy zachować na dłużej. Twórcy aplikacji pomyśleli o tym i jeśli będziemy czytali e-książki na ekranie Lumii, to możemy w dowolnym momencie lektury zarówno dodać zakładkę, zapisać interesujący nas cytat czy nawet podzielić się nim z naszymi przyjaciółmi na Facebooku.

Kolejną aplikację, jaką powinny zainteresować się osoby lubiące się zanurzyć w świat stworzony przez pisarzy, jest Audioteka. Przy jej pomocy możliwy jest zakup audiobooków i pobranie ich bezpośrednio na smarton Nokia Lumia. W ofercie serwisu jest ponad 2000 książek w wersji audio w języku polskim oraz blisko 200 do związanych z nauką języków obcych. Przed zakupem nowej książki, można pobrać jeden rozdział i sprawdzić, czy taka forma czytania książek, jak i sam tytuł nam odpowiadają. Warto wypróbować Audiotekę, w szczególności, gdy jest się osobą aktywnie spędzającą czas wolny np. jeżdżącą na rowerze, truchtającą czy żeglującą. Możemy wtedy słuchać audiobooka w momencie, gdy nie bylibyśmy w stanie czytać tradycyjnej książki.

Kolejną aplikacją, którą warto zainstalować w swoim smartfonie jest mobilna wersja Wikipedii. Dzięki niej będzie można mieć łatwy i szybki dostęp do milionów haseł zapisanych w internetowej encyklopedii. Przy jej pomocy możemy w tradycyjny sposób wyszukiwać informacje np. o autorze książki, którą aktualnie czytamy. Możemy również zdobywać nową wiedzę poprzez wyszukiwanie losowych artykułów. Wpisy, do których często wracamy możemy dodać do ulubionych, by w razie potrzeby szybko do nich wrócić. Pozostaje tylko pobrać aplikację i zgłębiać swoją wiedzę.

REKLAMA

Wpis powstał we współpracy z partnerem Spider’s Web, firmą Nokia.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA