REKLAMA

Bezstronnie Polecamy: Aplikacje muzyczne

Niezależnie czy rano spędzamy długie chwile jadąc na do szkoły czy spieszymy się do pracy, w kieszeni zazwyczaj towarzyszy nam smartfon. Dzisiaj podpowiemy jak w prosty sposób sprawić, by Nokia Lumia stała się jeszcze bardziej multimedialnym smartfonem. Ekipa lekkostronniczy.tv przedstawi trzy bardzo przydatne aplikacje dla każdego fana muzyki.

23.01.2013 15.44
Bezstronnie Polecamy: Aplikacje muzyczne
REKLAMA
REKLAMA

Zapewne wiele osób słyszało w radiu czy u znajomych na imprezie jakiś utwór muzyczny i zachodziło w głowę, co to może być. Kto go wykonuje? Jaki jest jego tytuł? W takiej sytuacji zainstalowana aplikacja SoundHound może okazać się nieoceniona. Przy jej pomocy bez problemu zagadka zostanie rozwiązana. Wszystko co należy zrobić to uruchomić aplikację i zainicjować proces krótkiego nagrania danego fragmentu muzycznego. Aplikacja porówna nagrany fragment z milionami utworów muzycznych w swojej bazie, a następnie wyświetli informacje na temat tytułu i wykonawcy. Dodatkowo z poziomu aplikacji dostaniemy możliwość zapoznania się informacjami na temat artysty bądź też artystów, którzy wykonują daną piosenkę.

Gdy już wiemy, co to za utwór i znamy jego wykonawcę warto poznać inne jego nagrania. W tym celu swoje zadanie spełni aplikacja mobilna usługi Deezer. Za jej pomocą otrzymamy dostęp do bazy aż 20 milionów utworów. Możemy zarówno przesłuchać dyskografię danego artysty, jak i poznać innych ciekawych wykonawców. Być może w ten sposób poznamy swoich nowych muzycznych idoli. Dodatkowo posiadając abonament w usłudze Deezer możemy słuchać muzyki również w trybie offline, nie obawiając się o koszty transmisji danych.

Wszyscy fani muzyki na pewno chcą mieć dostęp nie tylko do muzyki czy informacji o danym wykonawcy, ale również dokładnie wiedzieć, o czym on śpiewa. W tym przypadku wystarczy zainstalować w smartfonie aplikację Lyrics, by otrzymać dostęp do 5 milionów tekstów piosenek w 18 różnych językach. Aplikacja ta może również służyć za uzupełnienie SoundHounda, gdyż pozwala rozpoznawać utwory muzyczne i dostarczać informacji na temat danego zespołu, wokalistki czy wokalisty. Teksty utworów muzycznych często zapadają w pamięć i powodują emocje. Korzystając z aplikacji Lyrics w łatwy sposób możemy dzielić się w sieciach społecznościowych danym tekstem z naszymi przyjaciółmi i znajomymi.

REKLAMA

Wpis powstał we współpracy z partnerem Spider’s Web, firmą Nokia.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA