REKLAMA

miniCRM - polska webapliakcja, która może zastąpić kilka usług Google’a, Evernote i Any.Do

O miniCRMie usłyszałem pierwszy raz dobrych kilka miesięcy temu. Gdy zbierałem się do opisania tej ciekawej usługi Przemek Śmit przeprowadził wywiad z Krzysztofem Kowalikiem - współtwórcą projektu. Stwierdziłem, że odłożę temat na jakiś czas i napiszę o małym CRMie przy kolejnej okazji. Usługa ta cały czas dynamicznie się rozwija, dlatego warto się jej przyjrzeć z bliska.

17.01.2013 07.59
miniCRM – polska webapliakcja, która może zastąpić kilka usług Google’a, Evernote i Any.Do
REKLAMA
REKLAMA

Z systemami CRM zawsze jest ten sam problem. Są to zazwyczaj rozbudowane kombajny, które oferują niezliczone funkcje i zaawansowane możliwości. Zwykle jest tak, że gdy zaczynamy używać tych narzędzi, nie dzieje się to z naszej własnej woli. Ktoś nas do tego przymusza. Przeważnie jest to pracodawca.

W firmach, w których do tej pory pracowałem zawsze był jakiś system CRM i zawsze miałem z niego szkolenie. Mimo iż uważam się za geeka i gościa, który nie ma problemu z obsługą wszelkich programów, aplikacji i systemów operacyjnych, przyznaję, że nie jedne CRM położył mnie na łopatki.

minicrm.pl

miniCRM jest inny co możemy dostrzec po kilku sekundach od zalogowania się do usługi. Przejrzysty interfejs, czytelne menu i miłe dla oka formularze sprawiają, że tej webowej aplikacji chce się używać. A to podstawa, aby zacząć przeprowadzkę na jakikolwiek CRM. Platforma pozwala na sprawne zarządzanie zadaniami, spotkaniami i notatkami. Możemy delegować poszczególne projekty naszym współpracownikom lub znajomym.

Narzędzie pozwala nie tylko zapanować nad zadaniami i zleceniami, ale jest również dobrą bazą do przechowywania wszystkich kontaktów i danych o kontrahentach. Jeżeli prowadzisz jednoosobową działalność gospodarczą lub masz małą firmę powinieneś przetestować miniCRM.

Fajną funkcją są Interesy. W tym dziale możemy zakładać informacje o różnych projektach, nad którymi pracujemy. Zadanie może być dedykowane też danej osobie. Ustalamy klienta z którym np. negocjujemy lub też realizujemy dla niego dane prace. Wpisujemy kwotę jaką zarobimy za zrealizowanie umowy i zapisujemy dane. Na liście interesów będziemy widzieć wszystkie projekty, które są w realizacji, co pomoże nam w systematycznym realizowaniu i pilnowaniu kolejnych zleceń.

minicrm

Śledzę poczynania miniCRMa od jakiegoś czasu. To co mi się najbardziej podoba to szybka reakcja twórców na zapotrzebowania zgłaszane przez klientów. Chłopaki z Ageno ostatnio zintegrowali CRMa z DropBoxem, a teraz pracują nad responsywną wersją aplikacji. Dzięki temu zabiegowi strona będzie dostosowywała się do ekranu tabletu lub smartfonu i umożliwi mobilny dostęp do wszystkich danych zgromadzonych w systemie.

Co ważne, usługa jest dostępna w wersji darmowej, która pozwala na przetestowanie możliwości. Darmowe konto może być wykorzystywane przez dwóch użytkowników, którzy współdzielą między sobą 5 MB miejsca na dane. Wyższe płatne pakiety wyróżniają się większą ilością miejsca na serwerze oraz pozwalają na podpięcie do naszej usługi kolejnych współpracowników.

REKLAMA

Jedyną rzeczą, której brakuje mi w miniCRMie, abym mógł powiedzieć, że jest on usługą kompletną to aplikacja mobilna. Niestety obecnie twórcy nie przewidują wprowadzenia tego rozwiązania. Zatem pozostaje mieć nadzieję, że wprowadzenie mobilnej wersji strony pozwoli na zastąpienie braku programu na smartfony i tablety.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA