REKLAMA

Facebook w 2013 roku wynalazł walkie-talkie

Rozmowy głosowe i wideo za pośrednictwem internetu można prowadzić za pomocą mnóstwa aplikacji. W smartfonach można uruchomić Google Hangouts albo zadzwonić do znajomych przez Skype’a. Okazało się, że w 2013 roku Zuckerberg idzie pod prąd i zamiast udostępnić usługę VoiP wynalazł... walkie-takie.

03.01.2013 21.04
Facebook w 2013 roku wynalazł walkie-talkie
REKLAMA

Bardzo lubię Facebook Messenger, który jest moim głównym komunikatorem internetowym. Żadne GG, gTalk, czy Skype nie mogą się dziś pochwalić tak ogromną bazą aktywnych użytkowników, z którymi chciałbym rozmawiać. Coraz więcej znajomych korzysta z chatu Facebooka na telefonie, dzięki czemu piszę coraz mniej SMSów. Niestety, ostatnich zmian jakie zachodzą w komunikatorze po prostu nie rozumiem.

REKLAMA

Facebook bardzo by chciał, aby jego użytkownicy zrezygnowali z innych komunikatorów oraz poczty e-mail. Tak bardzo, że nawet umożliwi korzystanie z niego bez posiadania konta na portalu! Już w zeszłym roku można było korzystać z aplikacji Messenger jako skrzynki odbiorczej SMSów. Szkoda, że zostało to rozwiązane zbyt topornie, by mnie do siebie przekonać. Teraz gigant połasił się na “rozmowy głosowe”, ale też robi to w taki sposób, że zniechęca zamiast zachęcać.

facebook-messenger-voice (2)

W pierwszej chwili gdy mignęła mi informacja o dodaniu “rozmówy głosowych” myślałem, że gigant stworzy w swojej aplikacji pełnoprawny komunikator VoiP, a w przyszłości może i wideo, który pozwoli mu na pełną dominację. Niestety, obecne "rozmowy głosowe" działają niczym walkie-talkie. VoIP testowany jest wyłącznie na terytorium Kanady w aplikacji na iOS. Jeśli się sprawdzi, można spodziewać się objęcia tą usługą reszty świata.

Podczas pisania wiadomości można nacisnąć plus po lewej stronie i wybrać wiadomość głosową. Następnie trzeba przytrzymać palec, wypowiedzieć kilka słów, i puścić ekran, a wiadomość zostanie przesłana na konto odbiorcy. W sumie działa to szybko i sprawie, ale nie umiem jakoś znaleźć dla tej funkcji zastosowania. Dobrze chociaż, że takie wiadomości można odsłuchać z poziomu komputera, ale niestety nie da się ich z przeglądarkowej wersji serwisu utworzyć.

facebook-messenger-voice (4)
facebook-messenger-voice (8)
facebook-messenger-voice (7)

Mam nadzieję, że to tylko początek prac nad wprowadzeniem obsługi głosu do aplikacji Messenger i nie zostaną one zarzucone. Chciałbym jednak, żeby była rozwijana równocześnie z desktopową wersją tego programu na Windowsa, gdzie niestety do teraz nie da się podejrzeć przesłanych grafik.

REKLAMA
facebook-messenger-voice (6)

Facebook Messengera naprawdę lubię, mimo takich wątpliwej przydatności dodatków. W przeciwieństwie do komunikatorów od Google, których jest już chyba więcej niż osób, z którymi mogę przez nie rozmawiać.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA