REKLAMA

CES 2013: Panasonic pokazał mocne telewizory i olbrzymi tablet 4K

Przed chwilą zakończyła się kolejna konferencja Panasonica. Producent ten już wczoraj na targach CES 2013 zaprezentował swoją wizję Smart TV. Dzisiaj ujawnił kilka kolejnych, nowych ciekawostek. Zobaczyliśmy zjawiskowy telewizor OLED, inteligentne samochody, a wisienką na torcie był... monstrualny tablet.

08.01.2013 18.26
CES 2013: Panasonic pokazał mocne telewizory i olbrzymi tablet 4K
REKLAMA
REKLAMA

Oferta Panasonica na targach CES została podzielona na kilka kategorii: Twoje TV, Twój Dom, Twój Samochód / Twoja Podróż oraz Twój Biznes / Twoja Społeczność. Nazwy są dosyć wymowne, ale warto zwrócić uwagę na to, co dokładnie dla nas przygotowano.

Smart TV w wydaniu Panasonica to Smart VIERA TV. Pisali o tym wczoraj zarówno Ewa jak i Paweł. Warto odnotować, że smart platforma Panasonica dołączyła do sojuszu Smart TV Alliance. Posunięcie to powinno owocować znacznym przyspieszeniem rozwoju inteligentnych i interaktywnych telewizorów. Wprowadzono nowe spersonalizowalne ekrany główne oraz rozwinięto funkcję rozpoznawania twarzy i możliwość komunikacji z urządzeniem za pomocą komend głosowych.

panasonic oled

Telewizor nie tylko rozpozna gesty, ale również głos użytkownika i otworzy jego spersonalizowane funkcje. Każdy z domowników może mieć własne ustawienia, aplikacje i galerie. Dzięki tym zabiegom, telewizor zamieniamy w centrum dowodzenia, a każdy użytkownik będzie miał pod ręką te funkcje, z których chce korzystać.

Panasonic pokazał również mocarny telewizor 4K OLED. Mowa tu o cieniutkim jak palec ekranie o przekątnej 56 cali. Producent zastosował w nim prototypowy organiczny panel OLED o rozdzielczości 4K2K, co daje imponujące 3840 x 2160 pikseli.

Hitem wieczoru dla nas, a w Las Vegas poranka, jest bez wątpienia 20-calowy tablet działający na Windowsie 8. Monstrum to jest dedykowane dla sektora B2B i jego obsługa opiera się oczywiście o dotykowe komendy, jak i gesty.

Panasonic Tablet Windows 8 (1)

Tablet wyposażono w matrycę IPS Alpha LCD o przekątnej 20” i rozdzielczości ponad cztery razy większej niż Full HD. Rozszerzeniem funkcji dotykowych jest cyfrowy rysik. Urządzenie jest dedykowane dla klientów biznesowych, zatem możemy się spodziewać, że jego cena skutecznie odstraszy wszystkich Kowalskich oraz Nowaków.

Panasonic zapewnił, że jego tablet wyróżnia się na tle istniejącej konkurencji rozdzielczością 4K, czyli 2840 x 2560. Unikalne proporcje 15:10 są kolejnym elementem, który wyróżnia ten tablet. Zapewniają one możliwość wyświetlenia obrazu z arkuszem papieru A3 w prawie pełnym formacie. Rozwiązanie to sprawdzi się doskonale do prezentacji materiałów multimedialnych, gazet, magazynów. Dodatkowo tablet pozwala na odręczne wprowadzanie notatek za pomocą specjalnego rysika. Niech nie przerażą Was też gabaryty urządzenia. Tablet waży 2,4 kg i ma tylko 10,8 mm grubości. To całkiem przyzwoite wartości.

Oprócz telewizorów i tabletu Panasonic dużo mówił na temat inteligentnych samochodów. Jednak nie zaprezentowano żadnych przełomowych rozwiązań. Smart Cars i Smart AGD wchodzą na rynek bardzo małymi kroczkami i żaden z producentów nie zaprezentował jeszcze technologi, która zwaliłaby mnie z nóg. Co do samego tabletu zaprezentowanego dzisiaj przez Panasonica, jestem pod wrażeniem, nie tyle co samego rozwiązania, bo ono nie jest niczym niespotykanym, ale ekranu jaki udało się zamontować w tym przenośnym urządzeniu.

REKLAMA

Poniżej relacja z konferencji Panasonica

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA