REKLAMA

Coś "pika"? Spokojnie, to tylko Facebook

Niezwykle burzliwą jesień można zauważyć w siedzibie Facebooka. Poniżej rozwiązujemy zagadkę tajemniczego "pikania", które niepokoi od paru dni niektórych internautów i wspominamy o kilku nowych, nadchodzących atrakcjach. 

14.11.2012 21.09
Dziwne dźwięki na Facebooku
REKLAMA
REKLAMA

Wszystko dlatego, że dosłownie przed kilkoma dniami największy serwis społecznościowy świata postanowił... delikatnie rzecz ujmując "ubarwić swoją ścieżkę dźwiękową". Dotychczas porozumiewawczego "pyknięcia" dostawaliśmy w trakcie rozmowy na czacie witryny. Obecnie dorobiła się ona również "piknięć", o jakieś pół tonu wyższych sygnałów dla powiadomień aktywności.

Jeśli słyszycie głosy i trochę Wam doskwierają (zwłaszcza, że działają w formie przypominacza, które się nie uciszy, póki powiadomienia nie klikniemy), wystarczy wejść w ustawienia i zakładkę powiadomienia.

Swoją drogą odgłos jak na serwis o oscarowej tradycji muzycznej (długo by wyjaśniać), mógł być troszkę ładniejszy.

To nie koniec dużych zmian w serwisie Zuckerberga. Przed kilkoma dniami pisałem między innymi o przesunięciu powiadomień na prawą stronę (jak na razie jestem chyba jednym z bardzo nielicznych "szczęśliwców"). Minęło kilka dni, a ja się dalej nie przyzwyczaiłem. Niektórzy Czytelnicy, może słusznie, argumentowali, że ta decyzja to ukłon w kierunku osób praworęcznych. Z prawą ręką na sercu przyznam jednak, że tego nie kupuję, biorąc pod uwagę fakt, iż w internetowej przeglądarce i tak operujemy głównie zakładkami w lewym rogu ekranu i to z tamtego miejsca jest najbliżej do powiadomień. Inny Czytelnik sugerował, że tego typu rozwiązanie ma przyzwyczaić użytkowników do prawej strony ekranu i wyświetlanych tam reklam. Licznik "plusików" przy jego komentarzu wynosi 96-0 i stale rośnie. Jak mawiają młodzi ludzie, użytkownik Młodociany "wygrał internet".

Zmian, które już weszły w życie, albo wejdą niebawem, jest zresztą trochę więcej. Facebook przede wszystkim uznał, że najwyższy czas przypomnieć nam... skąd w ogóle znamy naszych znajomych na Facebooku. To oczywiście złośliwości internautów. Nowa opcja jest tak naprawdę fajna i w ramach atrakcyjnej podstrony w timeline'owym wystroju graficznym pozwoli nam sprawdzić wspólną aktywność z określonym użytkownikiem: zdjęcia, wydarzenia, posty, etc.

facebook-friendship-page

Facebook dokonał też dość przydatnej zmiany w postaci wprowadzenia rozdzielenia "ścian" pod względem tematycznym. I tak oto na osobnej podstronie możemy na przykład śledzić powiadomienia wyłącznie od stron, którym powierzyliśmy nasze cenne polubienia. Ciekawą opcją jest również opcja przeglądania rozszerzonej ściany facebooka o powiadomienia, które często pokazują się jednie w tzw. tickerze. Głównie chodzi o nowe znajomości i like'i naszych znajomych.

REKLAMA

Największą nowinką tej jesieni będzie również pewne przemodelowanie trochę niepraktycznej niestety osi czasu. Wieści mają pokazywać się tylko w jednej - lewej - kolumnie, która zostanie stosownie rozszerzona. Moim zdaniem to bardzo dobry pomysł. Dam sobie zresztą głowę uciąć, że miała Wam o tym napisać bodajże Ewa, ale nie mogę tej wieści nigdzie znaleźć w naszym serwisie. Tak to już jest u nas w Spider's Web. Jak ja nie dopieszczę Facebooka, to na tych twitterowców i googleplusowiczów po prostu nie można liczyć!

nowy-timeline
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA