REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Wiemy już wszystko o tablecie Google Nexus 10! [zdjęcia]

Nowy tablet Google Nexus 10 jeszcze nie miał oficjalnej premiery, ale z informacji, które wyciekły do sieci możemy wyczytać naprawdę sporo. Pokusiłbym się nawet o stwierdzenie, iż o nowym flagowcu wyprodukowanym przez Samsunga wiemy już wszystko. Czy większy, ale młodszy brat popularnego Nexusa 7 odniesie podobny sukces i podbije rynek androidowych urządzeń? Jest to możliwe, gdyż ma do tego wszelkie predyspozycje.

27.10.2012
10:40
Znamy wygląd i specyfikację techniczną tabletu Google Nexus 10
REKLAMA
REKLAMA

Ostatnimi czasy żaden wyczekiwany smartfon czy też tablet nie może w tajemnicy dotrwać do swojej premiery. Poznaliśmy już nowego Nexusa od LG, również iPhone 5 jak i iPad Mini były znane przed oficjalnymi prezentacjami. Teraz przyszła pora na nowy tablet Samsunga, który będzie flagowym urządzeniem Google’a.

Portal Brief Mobile opublikował obszerną galerię przedstawiająca Nexusa 10 oraz kilka screenów z nowej wersji systemu Android 4.2. Według danych zamieszczonych przez redakcję nowy tablet Samsunga będzie posiadał rewelacyjny ekran o bardzo wysokiej rozdzielczości, stereofoniczne głośniki umieszczone na froncie urządzenia (jest to doskonałe rozwiązanie) oraz dwie kamery wideo. Nexus 10 zostanie zaprezentowany z Androidem 4.2 Jelly Bean na pokładzie, a płynną pracę ma zapewnić wydajny dwurdzeniowy procesor 1,7 GHz oraz 2GB pamięci RAM.

Przywykliśmy już do montowania czterordzeniowych procesorów we wszystkich hi-endowych urządzeniach, więc brak takiego układu w nowym Nexusie może trochę dziwić. Jednak nie ma co wpadać w panikę, gdyż Google użyło już tego procesora w swoim ostatnim Chromebooku i według benchmarków jest on wydajniejszy zarówno od Qualcommowego Snapdragona S4 jak i Apple’owego A6 SoCs.

Specyfikacja techniczna:
- Samsung Exynos 5250 1,7GHz, Dual-core Cortex-A15, mali-T604 GPU
- 2GB pamięci RAM
- 16GB pamięci wewnętrznej (mają byc dostępne również inne wersje)
- wyświetlacz 10,1” Super AMOLED o rozdzielczości 2560x1600 i 298,9ppi
- kamera 5Mpix z diodą LED i druga kamera do wideo-rozmów
- NFC, WiFi, Bluetooth 4.0
- stereofoniczne głośniki

Czy duży Nexus z ekranem dokładniejszym niż ten w nowym iPadzie ma szansę na sukces? Uważam, że specyfikacja urządzenia jest na tyle mocna, że wielu klientów poważnie zastanowi się nad jego zakupem. Dodatkowym atutem, który przemawia na korzyść Nexusa 10 jest fakt, że smartfony i tablety z tej rodziny maja pierwszeństwo w otrzymywaniu oficjalnych aktualizacji oprogramowania, co docenią głównie bardziej świadomi i zaawansowani użytkownicy.

Nexus 10 jest bardzo ważnym urządzeniem, nie tylko dla Samsunga czy Google’a, ale również dla całego ekosystemu Androida. Jednak na jego potencjalnym sukcesie najbardziej zyskają użytkownicy innych tabletów z zielonym robotnikiem na pokładzie. Do tej pory twórcy oprogramowania traktowali po macoszemu tabletowe wersje swoich aplikacji i nie dostosowywali ich do wymogów większych ekranów. Również Google zwlekało z udostępnieniem wytycznych dla deweloperów, dotyczących zaleceń na temat tworzenia programów na tablety. W ostatnim czasie - po premierze i rynkowym sukcesie Nexusa 7 - wszystko zaczyna zmierzać w dobrym kierunku i mam olbrzymią nadzieję, że nowy Nexus 10 tylko przyśpieszy ten proces.

A teraz to co tygryski lubią najbardziej, czyli galeria zdjęć nowego tabletu Google’a oraz garść screenów Androida 4.2. Smacznego!

Google Nexus 10
nexus 10 (1)
Google Nexus 10
Google Nexus 10
Google Nexus 10
Google Nexus 10
Google Nexus 10
Android 4.2 Jelly Bean
Android 4.2 Jelly Bean
Android 4.2 Jelly Bean
Android 4.2 Jelly Bean
REKLAMA
Android 4.2 Jelly Bean
Android 4.2 Jelly Bean
REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA