1. SPIDER'S WEB
  2. Tech

Nowy Nexus od LG już 29 października, to pewne!

To już pewne - Nexus od LG 29 października!

Już za siedem dni zostanie zaprezentowany nowy flagowiec Google'a, który tym razem zostanie wyprodukowany przez LG. Nowy Nexus będzie działał w oparciu o czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon S4 Pro (APQ8064) wspieranym przez wydajny układ graficzny Adreno 320 oraz 2 GB pamięci RAM. Urządzenie wyposażono również w duży 4,7-calowy ekran IPS o rozdzielczości 1280768 oraz kamerę o rozdzielczości 8 Mpix z lampą LED.

Plotki głosiły, że ujrzymy w tym roku jeszcze cztery inne smartfony z rodziny Nexus, ale na razie tylko LG potwierdziło swoje urządzenie. Amit Gujral, który jest szefem planowania w LG Mobile ogłosił:

“Google will unveil the LG Nexus on October 29 and the phone will be available in the Indian markets by the end of November,”

Co w wolnym tłumaczeniu znaczy: Google wypuście LG Nexusa 29 października i telefon będzie dostępny w indyjskich sklepach już końcem listopada. To dobra wiadomość, bo jak do tej pory żyliśmy tylko plotkami i różnymi nieoficjalnymi doniesieniami.

Wielką niewiadomą pozostaje jednak, czy wraz z nowym Nexusem ujrzymy również Androida w wersji 4.2. Wiele na to wskazuje, jednak nie możemy być tego w 100% pewni. W dzisiejszym wpisie Tomka, który jest poświęcony wszystkim branżowym plotkom końca 2012 roku zebralismy dla Was informacje nie tylko dotyczące Nexusa czy Androida, ale również iPada Mini, Nexusa 10, Nexusa 7 3G/32GB oraz Mackbooka Pro 13" Retina.

LG nexus

źródło: androidauthority.com, grafika: androidandme.com