REKLAMA

Mobilne płatności w T-Mobile jeszcze w tym miesiącu

Ostatnio pisaliśmy o zapowiadanym wprowadzeniu do Orange mobilnych płatności zbliżeniowych. Dzięki specjalnemu smartfonowi z technologią NFC oraz dedykowanej karcie SIM będziemy mogli zapłacić telefonem tak jak to robiliśmy do tej pory kartami typu PayPass. Okazuje się jednak, że to nie Orange, ale T-Mobile jako pierwszy operator w Polsce wprowadzi mobilne płatności do swojej oferty.

19.10.2012 10.52
Już 29 października zapłacimy za zakupy smartfonem z T-Mobile
REKLAMA
REKLAMA

Przedstawiciele operatora T-Mobile zapowiedzieli, że już 29 października klienci będą mogli skorzystać z nowej usługi MyWallet. Rozwiązanie to sprawi, że smartfon wyposażony w technologię NFC będzie mógł zastąpić nam karty kredytowe, debetowe i lojalnościowe. Ale to nie koniec korzyści, gdyż MyWallet to również doskonałe narzędzie do mobilnego przechowywania i obsługi biletów komunikacji miejskiej, biletów na imprezy masowe, sportowe i kulturalne oraz identyfikatorów i kart ID.

Na konferencji e-nnovation 2012 uczestniczyłem w wykładzie prowadzonym przez Petera Vesco, który jest starszym wiceprezesem, Business Unit Payment Deutsche Telekom AG, oraz dyrektorem zarządzający ClickandBuy. Peter zapowiadał wtedy usługę MyWallet i prezentował jej wszystkie zalety.

Różowy operator już od jakiegoś czasu współpracuje z Polbankiem i wspólnie oferują swoim klientom karty kredytowe. Oprócz tradycyjnej karty płatniczej, użytkownicy T-Mobile otrzymywali specjalną małą kartę, która można było nakleić na telefonie lub portfelu, co pozwalało na dokonywanie mobilnych płatności zbliżeniowych. Zapowiedziana oferta MyWallet jest swoistą ewolucją stosowanego do tej pory rozwiązania i opiera się na technologii NFC (Near Field Communication), w którą wyposażone są prawie wszystkie najnowsze smartfony. Dzięki postępowi techniki, klienci będą mogli zamienić nieestetycznie wyglądające naklejki z kartami PayPass na nowe karty SIM, które w połączeniu z zaawansowanymi technologicznie telefonami pozwolą na przeprowadzanie mobilnych płatności, ale również zastąpią karty lojalnościowe i bilety.

Operator już teraz zapowiedział, że będzie kontynuował współpracę z Polbankiem oferując swoim klientom integrację MyWallet z kartami kredytowymi tego banku. Dodatkowo już niebawem do oferty zostaną wprowadzone karty debetowe mBanku, co znacząco zwiększy atrakcyjność oferty T-Mobile.

Co ważne nowa usługa MyWallet będzie dostępna bezpłatnie we wszystkich planach taryfowych oferowanych w T-Mobile. Aby rozpocząć korzystanie z mobilnych płatności w T-Mobile, klienci będą musieli wymienić kartę SIM oraz posiadać telefon certyfikowany do bezpiecznego korzystania z technologii NFC. Operator zapowiada, że wymiana kart SIM będzie bezpłatna dla osób, które podpiszą nową umowę lub aneks do umowy wybierając przy tym telefon z NFC i usługę MyWallet. Miłym gestem jest również obniżka cen telefonów, które jako jedne z pierwszych uzyskały certyfikaty bezpieczeństwa w technologii NFC. I tak Nokia 603 będzie dostępna za 1 zł w abonamencie od 59 złotych, Nokia 808 będzie dostępna od 1 zł w abonamencie za 139,90 zł., a Samsung Galaxy SIII za 299 zł w abonamencie już od 99 złotych miesięcznie.

REKLAMA

Rok 2012 będzie przełomowym w dziedzinie mobilnych płatności. Technologie, które znaliśmy tylko z opowieści szturmem podbijają rynek i już za kilka dni będą dostępne również w Polsce. Czy usługi te zostaną dobrze przyjęte nad Wisłą? Bez wątpienia tak. Polacy już teraz pokochali zbliżeniową formę zapłaty za dokonywane zakupy i jeżeli weźmiemy ilość transakcji dokonywanych tą metodą okazuje się, że jesteśmy na wysokim, trzecim miejscu w Europie. Tak dobry wynik, pozwala mieć nadzieję, że również płatności wykonywane za pomocą telefonu komórkowego na dobre zagoszczą na naszym rynku i widok osoby płacącej smartfonem nie będzie niczym egzotycznym.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA