REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Valve wybrało pierwsze 10 tytułów ze Steam Greenlight

13.09.2012
10:48
Pierwsze gry ze Steam Greenlight już wkrótce trafią do Steama
REKLAMA
REKLAMA

O nowym projekcie Valve pisaliśmy już kilkukrotnie, ostatnio przy okazji wprowadzenia 100 dolarowej opłaty rejestracyjnej w usłudze. Teraz w końcu doczekaliśmy momentu, w którym Valve wybrał pierwsze 10 gier, które mają trafić do Steama. Wśród wybranych produkcji znalazła się gra autorstwa Polaka! „McPixel” jest projektem którego autorem jest Sos Sosnowski.

Mechanizm doboru tytułów, które doczekają się cyfrowej dystrybucji w Steamie, nie jest nadal do końca jasny i oficjalnie ogłoszony, jednakże to oto zestawienie sugeruje, iż wybrano 10 gier, które otrzymały najwięcej pozytywnych głosów społeczności od momentu uruchomienia Greenlight.

Teraz twórcy wybranych gier powinni przesłać swoje gotowe projekty, po czym wspólnie wraz z Valve, rozpoczną ich dopracowywanie przed publikacją w Steamie.

To właśnie po pewnym czasie od rozpoczęcia dystrybucji gier, przyjdzie czas na ocenę tego, czy taka forma współpracy oraz dopuszczania projektów do Steama faktycznie przynosi wymierne korzyści dla ich twórców.

Jednakże gry, które mają trafić do cyfrowej dystrybucji są warte uwagi. Wśród tytułów znajduje się, m.in Black Mesa, czyli mod do Half-Life’a. Zresztą co tu dużo mówić – najlepiej samemu sprawdzić te 10 projektów, a gdy trafią do Steama, sprawdzić czy rzeczywiście na to zasługiwały.

 

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA