REKLAMA

Tak - kupiliście najwięcej Samsungów Galaxy S III na świecie

06.09.2012 07.39
Samsung sprzedał 20 mln Galaxy S III w 100 dni
REKLAMA
REKLAMA

Chyba wywołałem do tablicy Samsunga twierdząc, że należy do firm, które nie są transparentne jeśli chodzi o informowanie opinii publicznej na temat sprzedaży smartfonów, bo wczorajszej nocy koreańska firma nie tylko pochwaliła się 20 milionami sprzedanych Galaxy S III w ciągu zaledwie 100 dni, ale była również nad wyraz wylewna jeśli chodzi o geograficzną strukturę sprzedaży.

Tak – to wciąż dane na temat ‚shipments’, a nie ‚sold’ (odsyłam do mojego archiwalnego tekstu: Sprzedany, czy dostarczony – które z tych pojęć oznacza faktyczną sprzedaż?), więc niekoniecznie wszystkie z 20 mln Galaxy S III w obiegu znajdują się w kieszeniach, ale z uwagi na to, że większość firm raportuje sprzedaż jako wprowadzenie produktu do kanału dystrybucyjnego, to osiągnięcie Samsunga jest porównywalne z innymi.

samsung galaxy s iii 8

A w zasadzie nie jest, bo nikt nie sprzedaje dziś smartfonów w podobnych ilościach co Samsung. Oczywiście poza Apple’em, ale amerykańska firma porusza się inną trajektorią rynkowego lotu aniżeli ktokolwiek inny na rynku telefonów. 20 mln Galaxy S III to wciąż mniej niż 26 mln iPhone’ów, na dodatek o 10 dni krótszym czasu (kwartalnie, czyli w ciągu 90 dni). Różnica jest natomiast na tyle niewielka, że można mówić o powstaniu realnego konkurenta marketingowego dla iPhone’a. Galaxy S jest już na podobnym poziomie rozpoznawalności i rynkowej sprzedaży co iPhone. Smartfon Amerykanów wciąż ma jednak jedną istotną przewagę – jest obiektem kultury masowej. Galaxy S to po prostu świetne smartfony i tylko smartfony.

galaxy s III

Cieszy informacja Samsunga na temat sprzedaży Galaxy S III w poszczególnych częściach świata. Potwierdziło się to, o czym pisaliśmy m.in. wczoraj mówiąc, że Europa kocha Samsunga. To właśnie na Starym Kontynencie sprzedało się najwięcej Galaxy S III – aż 6 mln. To o 1,5 mln więcej niż w Azji a także o 3,5 mln więcej niż w rodzimej Korei. W Północnej Ameryce Samsung sprzedał 4 mln Galaxy S III. To niezły wynik w porównaniu do sprzedaży poprzednich modeli, o której dowiedzieliśmy się podczas amerykańskiego procesu Apple vs. Samsung.

samsung galaxy s iii 17

Aktualnie Galaxy S III sprzedaje się w tempie 200 tys. sztuk na dzień. To trzy razy więcej niż sprzedaż poprzednika, Galaxy S II.

Na koniec przypomnę, że sam jestem użytkownikiem Galaxy S III i bardzo go sobie chwalę.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA