REKLAMA

Poznaj dwa narzędzia pozwalające stworzyć kreatywne CV

05.09.2012 12.56
Poznaj dwa narzędzia pozwalające stworzyć kreatywne CV
REKLAMA
REKLAMA

O tym jak ważne jest stworzenie dobrego i unikalnego CV pisałem ostatnio przy okazji prezentując Wam kilka przykładów na nowy sposób prezentacji dokumentów aplikacyjnych. Pod wpisem pojawiło się wiele ciekawych komentarzy i chętnie przyłączaliście się do dyskusji na temat tego gdzie takie CV może się sprawdzić, a w jakich branżach lepiej trzymać się utartych standardów. Dzisiaj mam dla Was dwa nowe narzędzia, które w prosty sposób pozwolą na stworzenie dobrego, kreatywnego CV.

Nawiązując do tamtego wpisu jak i często sygnalizowanej przez Was chęci stworzenia kreatywnego CV chciałem zaprezentować ciekawą aplikację webową, jaką bez wątpienia jest ResumUP. To zaawansowane narzędzie pozwala na stworzenie dokumentów aplikacyjnych, które bez wątpienia będą się wyróżniać. Jednak to nie jest jedyna funkcja tego programu. ResumUP pozwala również, na zaplanowanie naszej ścieżki kariery. Wystarczy, że podamy stanowisko na jakim chcielibyśmy w przyszłości pracować, a aplikacja przygotuje plan w którym krok po kroku przedstawi umiejętności, które powinniśmy zdobyć, aby sprawdzić się na kolejnych szczeblach kariery.

Program potrafi automatycznie załadować nasze dotychczasowe dokonania dzięki zaawansowanej integracji z serwisami Facebook oraz Linkedin. Bazując na danych z tych dwóch sieci społecznościowych ResumUP wygeneruje dla nas CV oraz infografiki przedstawiające nasze dotychczasowe dokonania. Oprócz danych, które aplikacja sama zaciąga z Facebooka i Linkedin mamy również możliwość dopisania własnych informacji, które chcemy zamieścić w nowym kreatywnym CV.

Dzięki funkcji planowania ścieżki kariery otrzymamy ciekawe podpowiedzi dotyczące umiejętności, które musimy opanować, aby sprawnie wspinać się po szczeblach drabiny, która prowadzi do naszego upragnionego stanowiska. Program działa obecnie tylko w języku angielskim, ale również w Polsce znajdzie się wiele firm i korporacji, które będą oczarowane tak przygotowanymi dokumentami aplikacyjnymi, więc nic nie stoi na przeszkodzie, abyście już teraz stworzyli swoje nowe CV. Funkcjonalność ResumUP została zaprezentowana na poniższym wideo.

Jeżeli jednak nie interesuje Was angielska wersja życiorysu i jesteście w stanie zrezygnować z funkcji planowania ścieżki kariery, powinniście sprawdzić inną webową aplikację. Serwis rezumey.pl pozwala na stworzenie kreatywnego CV w oparciu o dane umieszczone w serwisie Linkedin lub GoldenLine. Tworzenie dokumentu przebiega automatycznie, ale oczywiście mamy możliwość jego edycji.

Możemy również skorzystać z czystego szablonu, gdzie krok po kroku wypełnimy wszystkie pola i otrzymamy ciekawe CV, którego samodzielne stworzenie w programach graficznych zajęłoby nam znacznie więcej czasu. Program pozwala na wybranie jednego z wielu dostępnych motywów graficznych, dzięki czemu nasz życiorys będzie dopasowany np. do stylu pracy i charakteru firmy, do której aplikujemy.

Bądźcie kreatywni i zmieńcie swoje CV już teraz!

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA