REKLAMA

KAYAK wkracza do Polski – coraz ciaśniej na polskim rynku wyszukiwarek turystycznych

13.09.2012 07.00
Zaplanuj wakacje z Kayak.pl - kolejna wyszukiwarka turystyczna dostępna w polskiej wersji językowej
REKLAMA
REKLAMA

Pora wakacyjnych wojaży dla większości z nas powoli się kończy – co stwierdzamy ze smutkiem. Jednakże może już teraz warto zainteresować się planowaniem przyszłorocznych wakacji? W takim oto czasie na polski rynek wyszukiwarek turystycznych wchodzi KAYAK.

Wcale nie tak dawno temu opisywaliśmy przydatne serwisy, takie jak TripAdvisor, Airbnb oraz Lokalo.pl będące produktem naszej rodzimej Grupy Allegro. Jak się wydaje, zaplanowanie wakacyjnego wypoczynku rozpoczyna się przy komputerze, wyszukując ofert noclegów lub usług biur podróży.

KAYAK jest jednym z największych graczy wśród wyszukiwarek turystycznych, stawia sobie przy tym dość ambitny cel – chce przekonać Polaków, że wyszukiwanie najtańszych biletów oraz ofert turystycznych nie jest czynnością, do której wykonania potrzebne są umiejętności, które posiadają tylko nieliczni.

Dewizą, jaka przyświeca serwisowi, jest „Szukasz raz i masz”. Co powinno do bólu skrócić i uprościć proces wyboru odpowiedniego hotelu do koniecznego minimum.

Polska wersja KAYAKa posiada już dane ponad 80 linii lotniczych, a także takich serwisów jak Tripsta.pl, Airtickets24.com, Aero.pl czy Opodo.pl. Serwis oferuje również dużą bazę danych noclegów pochodzącą z takich wyszukiwarek jak Booking.com czy HRS. Przy czym, jak zapewnia Ewa Orlewska, Country Manager KAYAK w Polsce, w większości przypadków użytkownicy serwisu mają możliwość zarezerwowania noclegu poprzez kwestionariusz rezerwacji w języku polskim:

Priorytetem jest dla nas udostępnianie ofert partnerów umożliwiających dokonanie rezerwacji w lokalnym języku. Natomiast każdy użytkownik KAYAK ma dostęp do pełnej oferty dostawców z całego świata – wystarczy zmienić lokalizację w ustawieniach wyszukiwania, na przykład na USA, aby wyszukiwać oferty lokalnych linii lotniczych czy sieci hotelowych

W tym roku jesteśmy już czwartym krajem, do którego zawitał KAYAK, wcześniej zalety tego serwisu poznać mogli Portugalczycy, Rosjanie oraz Brazylijczycy.

Na uwagę w przypadku tego serwisu zasługuje na pewno system alertów cenowych oraz My Trips. Dzięki tej drugiej funkcji w jednym miejscu zbierzemy informacje o przelotach, hotelach, wynajmie samochodów oraz restauracjach. Zebrane w ten sposób dane są zestawiane w jeden plan podróży, który możemy zarówno wydrukować, zintegrować z kalendarzem elektronicznym lub uzyskać do niego dostęp przy użyciu smartfona.

W tym celu aplikacja KAYAK jest dostępna dla iPhone’a, iPada oraz na smartfony z systemem Android, a także na Windows Phone oraz Kindle.

W obecnej chwili nie pozostaje już nic innego jak zaplanować wakacyjne wojaże przy użyciu serwisu kayak.pl lub też jego konkurentów, a tych obecnie na polskim rynku nie brakuje – co działa na korzyść ich potencjalnych użytkowników.

 

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA