REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Przewodniki miejskie TripAdvisor - niezbędnik każdego turysty

31.07.2012
8:59
TripAdvisor - dobra wyszukiwarka i rewelacyjne przewodniki miejskie w Twoim smartfonie
REKLAMA
REKLAMA

Sezon urlopowy w pełni, dlatego warto zaopatrzyć się w aplikację, która pomoże nam znaleźć dobry hotel, restaurację oraz wskaże ciekawe atrakcje w miejscu wypczynku. Program TripAdvisor jest zapewne znany wieku użytkownikom, ale nie wszyscy wiedzą, że oferuje on również wiele przewodników miejskich po najciekawszych zakątkach świata.

TripAdvisor – wyszukiwarka lokali
Aplikacja TripAdvisor to mobilny asystent, który sprawdzi się podczas każdej podróży, zarówno krajowej jak i zagranicznej. Dzięki doskonałej wyszukiwarce hoteli, restauracji i atrakcji miejskich bez problemu znajdziemy i wybierzemy dogodne miejsce na spędzenie wolnego czasu lub zaplanujemy wyjazd służbowy.

Jeżeli często podróżujecie i nie lubicie za bardzo eksperymentować z hotelami, to na pewno docenicie ilość i jakość recenzji dostępnych w TripAdvisor. Aplikacja dysponuje olbrzymią bazą noclegową, pełną ocen klientów. Co ciekawe program potrafi automatycznie tłumaczyć obcojęzyczne recenzje na język polski, co może ułatwić dokonanie wyboru. Praktycznie przy każdym hotelu który jest w bazie znajdziemy również zdjęcia, orientacyjne ceny oraz mapkę dojazdową. Warto zaznaczyć, że z poziomu aplikacji łatwo przejdziemy do sprawdzenia dokładnych kosztów noclegu lub do realizacji rezerwacji w wybranym terminie w serwisach Booking.com oraz venere.com. Wyszukiwarka restauracji jak i atrakcji zawiera również podobne informacje, nie zabrakło tam recenzji i ocen klientów, przedziałów cenowych oraz szczegółowych informacji i lokalach.

Przewodniki miejskie TripAdvisor
Przygotowując się do wakacyjnego szaleństwa pobrałem przewodnik po Barcelonie. Aplikacja ta oferuje część funkcji znanych ze zwykłego TripAdvisora, ale to tylko początkowe złudzenie. Program Barcelona City Guide to obszerny przewodnik po mieście, zawierający bogatą bazę restauracji, hoteli, atrakcji, klubów, sklepów i innych sugerowanych do odwiedzenia miejsc. Wszystkie te funkcje, jak i dokładne mapy całej metropolii dostępne są offline co jest niewątpliwym atutem w momencie gdy korzystamy z przewodnika za granicą.

Mapy Barcelony mam już w smartfonie, co dalej? Okazuje się, że TripAdvisor oferuje o wiele więcej funkcji niż tradycyjny atlas. Mapy możemy dowolnie personalizować, decydując o tym jakie z dodatkowych funkcji będą się na nich wyświetlały. Możemy włączyć lub wyłączyć widoczność takich elementów jak: stacje metra, miejsca sprzedaży biletów turystycznych, lokale i miejsca dodane do ulubionych oraz oczywiście hotele, restauracje i sklepy.

Posiadając tak rozbudowane mapy w kieszeni, żadna atrakcja turystyczna, czy też dobra knajpka nam już nie umknie. Ale inteligentny atlas w kieszeni to jeszcze nie wszystko. Program pozwala również na nawigowanie do wybranego lokalu lub miejsca. Wystarczy na stronie z informacjami o danej lokalizacji wybrać ikonę “Point Me There”, aby uruchomić prostą nawigację, która pomoże nam dotrzeć do upragnionego celu.

Jak na każdy dobry przewodnik przystało, Barcelona City Guide zawiera również informacje oraz ciekawostki dotyczące miasta. Poczytamy o historii, architekturze oraz kulturze mieszkańców miasta. Bardzo przydatna okaże się również zakładka “Weather & When to Go”, dzięki której dowiemy się w jakim okresie najlepiej odwiedzić wybrane miasto i jakiej aury możemy się spodziewać w tym czasie.

Podsumowując, aplikacja TripAdvisor to świetna wyszukiwarka hoteli i restauracji na całym globie. Dzięki ogromnej bazie danych i licznym opiniom klientów możemy być pewni, że zawsze trafimy tam gdzie dają dobrze jeść, a standard pokoju zaspokoi nasze oczekiwania. Prawdziwym rarytasem są jednak przewodniki City Guide wydawane przez TripAdvisor. Charakteryzują się one bogatą bazą lokali, hoteli i atrakcji, które warto odwiedzić. Dzięki możliwości zapisania danych w pamięci urządzenia możemy bez przeszkód korzystać z dobrodziejstwa tego programu w trybie offline. Jestem przekonany, że tak szczegółowe mapy, na które możemy nanosić wybrane typy interesujących nas miejsc, sprawdzą się w praktyce i m.in. dzięki TripAdvisor moje zwiedzanie Barcelony będzie należało do udanych.

Program jest darmowy i występuje zarówno w wersji dla iOS jak i Androida i oferuje bazę przewodnikach po wielu miastach obu Ameryk, Europy, Azji, Australii i Afryki.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA