REKLAMA

Android 4.1 dla Samsunga Galaxy SIII już jest. Oto co nowego!

24.09.2012 09.38
Aktualizacja - Android 4.1 dla Samsunga Galaxy SIII już jest. Oto co nowego!
REKLAMA
REKLAMA

Rzadko się zdarza, żeby polski rynek był pierwszym, na którym najwięksi gracze na rynku mobilnym decydowali się na wdrożenie globalnie oczekiwanych nowości. Tak jest (ponownie) w przypadku Samsunga i najnowszej wersji systemu Google Android na topowy smartfon – w tym przypadku Galaxy S III. Jeśli posiadasz ten smartfon w wersji nie od operatora, to sprawdź aktualizację systemu. Najnowszy Android 4.1 powinien tam na Ciebie czekać!

Kilka bardzo ciekawych usprawnień czeka w nowej wersji Androida na Galaxy S III. Największą wartością wśród nowości jest dodanie Google Now. To jedna z najciekawszych nowości Google’a w Androidzie 4.1, która przez wielu odbierana jest jako odpowiedź na sukces Siri Apple’a. Wprawdzie Google Now w Polsce działa w dość okrojony sposób, ale mimo wszystko to ciekawa i użyteczna nowość.

Korzystam z niej od kilku tygodni na tablecie Nexus 7 i jestem więcej niż zadowolony. Google Now dobrze rozpoznaje, gdy nie ma mnie w domu i prezentuje najkrótszą drogę z powrotem za pośrednictwem Map Google’a. Dobrze też wyświetla informacje z kalendarza, a raz nawet dobrze zinterpretował fakt, że moim ulubionym klubem piłkarskim jest Legia Warszawa i podał mi wynik ostatniego meczu ligowego. Zobaczymy, czy w podobny sposób Google Now będzie działał na Samsungu Galaxy S III.

Aby skorzystać z Google Now, należy włączyć tryb szybkiego dostępu do poprzednio aktywnych aplikacji (w przypadku Samsunga dłuższe przytrzymanie klawisza home). Ikonka Google’a na dole ekranu pozwala dotrzeć do Google Now. W trym widoku pojawiły się także ikonki menedżera zadań (w przypadku problemów z płynnością działania w ten sposób szybko można wyczyścić pamięć RAM) oraz kosza.

Z innych nowości w aktualizacji systemu w SGS3 należy wymienić przemodelowany panel powiadomień. Dodano informację o godzinie oraz dacie i przeniesiono ikonkę ustawień na górę ekranu. To dobre zmiany! Informacja o godzinie w tym widoku z pewnością jest mile widziana, a ikonka ustawień nie będzie się myliła z przyciskiem wyczyść (poprzednio były obok siebie).

Przemodelowano także menu ustawień. Są nowe ikony, inne rozłożenie poszczególnych opcji, a przede wszystkim dwie nowe, bardzo ciekawe pozycje! Nowością jest tutaj tryb blokowania – to odpowiedź Samsunga na świetną opcję w najnowszej wersji iOS „nie przeszkadzać”. Teraz również na SGS3 możemy ustawić godziny, w których żadne powiadomienia nie będą nam przerywać snu.

Wprowadzono również nowy tryb wyświetlania ekranu startowego – mamy teraz tryb podstawowy (ten, który był dotychczas) oraz tryb ułatwienia dla mniej zaawansowanych użytkowników. Nie zaliczam się raczej do tej grupy, więc w swoim SGS3 trybu ekranu startowego nie zmieniam.

Bardzo ciekawą nowością jest także możliwość zmieniania rozmiaru okna w funkcji pop-up play. Przypomnijmy – pop-up play to bardzo ciekawa innowacja Samsunga, dzięki której możemy wyrzucić okno np. z plikiem wideo do oddzielnego okna, które rezyduje niejako nad innym ekranem (np. innej aplikacji, czy ekranu startowego). Po najnowszej aktualizacji możemy zmieniać rozmiar okna pop-up play. Świetnie!

To chyba wszystkie nowości w najnowszym Androidzie dla Samsunga Galaxy S III. Warto również nadmienić, że po aktualizacji urządzenie działa równie szybko i sprawnie co przed nią. Nie zauważyłem żadnych lagów, wysypywania się aplikacji, czy ogólnego spowolnienia działania smartfonu.

Instalujmy więc i cieszmy się, że najnowszego Androida w Samsungu Galaxy S III mamy jako pierwsi na świecie!

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA