REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Mamy tablet Nexus 7! Co chcecie o nim wiedzieć? (GALERIA)

31.07.2012
15:09
Nexus 7 - pierwsze wrażenia i galeria zdjęć
REKLAMA
REKLAMA

No to mamy cudeńko, którym zachwyca się anglosaski świat. Nexus 7 w wersji z 16 GB dyskiem właśnie trafił w nasze ręce. Pierwsze wrażenie? Niejednoznaczne – nie jest to urządzenie tak dopracowane pod kątem każdego detalu jak iPad, jednak na swój sposób wyjątkowe. Ważniejsze będą wrażenia związane z użytkowaniem tabletu. Dziś możemy się z Wami podzielić galerią zdjęć oraz zaprosić do zadawania pytań związanych z testem tabletu.

Nexus 7 zapakowany jest w stylowe pudełko, które… niezwykle trudno otworzyć. Mimo wielu prób nie udało mi się zdjąć papierowej obwoluty otaczającej pudełko, więc musiałem ją rozciąć. W środku docieramy do właściwego czarnego pudełka, nieco w stylu Apple’a. Nie ma tu instrukcji poza mało mówiącą ulotką ‚quick start guide’ oraz gwarancją. Ponadto w zestawie znajdziemy jedynie ładowarkę. Słuchawek brak.

Z przodu tablet wygląda jak… typowy tablet – po prostu ściana szklanego ekranu. Bez fizycznego przycisku. Z tyłu natomiast, to najpiękniejszy tablet, jaki trzymałem w dłoniach. Matowa, plastikowa obudowa ze stylowymi zagłębieniami z pięknie osadzonym logo Nexus to naprawdę wizytówka tego tabletu. Tył urządzenia niesie nie tylko walory estetyczne – spełnia również role ochronne. Odkładając tablet raczej nie będziemy mieli obaw o zarysowania.

Urządzenie świetnie trzyma się w dłoni. Ma odpowiednią wagę – nie jest ani za lekki, ani za ciężki, 7-calowy ekran sprawia, że urządzenie swobodnie trzyma się w jednej dłoni.

Jakość wyświetlacza nie robi jednak na mnie takiego wrażenia jak ten w nowym iPadzie. Co by nie mówić o ekranie Retina od Apple’a, różnica jest znaczna – kolory w Nexusie wydaje się nieco mniej nasycone, ikony aplikacji mniej wyraźne.

W ciągu pierwszych kilkunastu minut bardzo intensywnego używania (konfigurowanie urządzenia, pobór aplikacji z mojego konta Google, czy szybki przegląd podstawowych funkcjonalności) urządzenie dość mocno się nagrzało. Na wysokości ok 40% licząc od podstawy, z tyłu urządzenie naprawdę było gorące.

Urządzenie dostarczane jest z systemem operacyjnym Android 4.1, przy czym po wstępnej konfiguracji tablet zasygnalizował konieczność dodatkowej aktualizacji. Należy pamiętać, że podpinając urządzenie pod polskie konto Google Play nie będziemy mieli niestety dostępu do żadnych treści multimedialnych poza aplikacjami mobilnymi. Google wciąż nie udostępnił Polakom możliwości zakupu, czy wypożyczania filmów, muzyki, ani subskrypcji magazynów. Ciekawie natomiast prezentuje się systemowa aplikacja Google Now.

Tyle odnośnie naszych pierwszych wrażeń. Zachęcamy do zadawania pytań i sugestii, na co powinniśmy zwrócić uwagę podczas naszych testów Nexusa 7. Pamiętajcie jednak proszę, że skupiamy się zawsze na kwestiach użytkowych. Klasyczne benchmarki technologiczne nas nie interesują (podobnie jak 99% użytkowników gadżetów technologicznych).

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA