ROZDAJEMY SPRZĘTY!
Rotated image 1Image 2Rotated image 3Image 4Image 4
Close small
REKLAMA

Panasonic zapowiada „inteligentny” sprzęt AGD – bez Androida ani rusz

23.08.2012 16.38
Nowy inteligentny sprzęt gospodarstwa domowego od Panasonica. Lodówkę, pralkę, mikrofalówkę obsłużymy przy pomocy smartfona.
REKLAMA
REKLAMA

Ile to razy śmialiśmy się, że już niedługo mobilny system Google trafi do pralek, lodówek i.t.d., no i w zasadzie wszyscy wykrakaliśmy taki obrót rzeczy. Pierwszy zwiastunem tego może być aparat Nikon z Androidem, ale również projekt zaanonsowany przez Panasonica, według którego wszystkie sprzęty w naszym domu będziemy obsługiwać przy pomocy aplikacji mobilnej w naszym smartfonie.

Już 25 września do sklepów w Japonii, a później jak można się domyślać na całym świecie, trafią nowe urządzenia AGD, m.in. lodówki, odkurzacze, klimatyzatory, pralki, które będziemy mogli zdalnie obsługiwać przy pomocy aplikacji producenta dla smartfonów z Androidem.

źródło: engadget.com

Jak zapowiada Panasonic, dzięki aplikacji będziemy mogli zarządzać zdalnie pracą klimatyzatora lub wybrać cykl prania oraz go włączyć będąc nawet setki kilometrów od domu. Aplikacja będzie współpracowała również z urządzeniami takimi jak elektroniczna waga, ciśnieniomierz oraz miernik tkanki tłuszczowej, a także z mikrofalówką, czy urządzeniem do gotowania ryżu. Aplikacja zbierając dane o nas oraz o tym, co gotujemy zaproponuje nam odpowiednie przepisy na potrawy oraz pozwoli śledzić informacje na temat naszego zdrowia oraz ilości spożywanych produktów.

źródło: theverge.com

Chciałoby się powiedzieć – dom przyszłości? Jest w tym dużo prawdy, jednakże czy prócz Japonii tego typu rozwiązania się przyjmą? Wydaje się, że popularność smartfonów oraz chęci klientów do obcowania z najnowszymi nowinkami technicznymi może być kluczowa do popularności sprzętów AGD od Panasonica.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA