REKLAMA

Odkryj Twittera w nowym wydaniu z aplikacją Slices

07.08.2012 07.45
Odkryj Twittera na nowo z aplikacją Slices
REKLAMA
REKLAMA

Twitter nie jest może najpopularniejszym serwisem społecznościowym w Polsce, ale do jego używania nie trzeba nikogo na siłę namawiać. Liczba użytkowników ćwierkacza stale rośnie i jest on doskonałym narzędziem pozwalającym na szybką wymianę informacji. Niewątpliwą zaletą Twittera jest spora liczba mobilnych aplikacji, które ułatwiają przeglądanie zasobów sieci z poziomu smartfona. Do grona takich dobrych programów dołączył właśnie Slices.

http://youtu.be/pXwCnE_4r1c

Mobilne programy do obsługi Twittera biją rekordy popularności zarówno na iOS jak na Androidzie. Deweloperzy z OneLouder Apps stworzyli już udane projekty związane z sieciami społecznościowymi. W ich portfolio znajdują się między innymi programy takie jak TweetCaster czy FriendCaster, ale to nie koniec. Do tego grona dołączył właśnie Slices, czyli ciekawy program do obsługi Twittera.

Czym wyróżnia się Slices na tle ogromnej liczby innych aplikacji tego typu? Podstawową zaletą programu jest możliwość grupowania śledzonych osób według wybranych przez nas kategorii tematycznych. Funkcja ta przyda się osobom, które obserwują znaczną grupę użytkowników, a do tego część z nich można podzielić pomiędzy nasze zainteresowania, znajomości lub sprawy prywatne lub służbowe. To spore udogodnienie i bez wątpienia znajdzie się grono osób, które je doceni.

Kolejną funkcją, która wyróżnia Slices to zakładka Explore. Znajdziemy w niej posegregowane na grupy tematyczne profile, które warto śledzić. Nieważne, czy interesują nas nowe technologie, moda, muzyka czy zdrowy tryb życia – dzięki Slices znajdziemy masę nowych osób i portali, które będziemy mogli obserwować na Twitterze. Już pierwszego dnia korzystania z zakładki Explore znalazłem kilkanaście nowych wartościowych profili, które zacząłem śledzić.

Cechą charakterystyczną dla Slices jest również interfejs samej aplikacji. Czytelna i przejrzysta szata graficzna nie męczy i ułatwia długie tweetowanie. Slices doskonale łączy ciekawe i rozbudowane funkcje ze świetnym wyglądem i płynnością pracy. Zintegrowana przeglądarka stron www i grafik sprawia, że przeglądanie załączników jest wygodne i nie wymaga wychodzenia z programu. Aplikacja posiada również dwa funkcjonalne widżety, które są dodatkowo ładne, i na pewno zostaną docenione przez wymagających użytkowników.

Na sam koniec zostawiłem sobie jeszcze jedną dobrą informację. Projekt Slices jest bardzo młody, ale już teraz aplikacja dostępna jest na urządzenia z iOS oraz Androidem. Program jest darmowy, ale żeby pozbyć się reklam musimy zapłacić aż 4,99 dol. Twórcy pracują również nad wdrożeniem przeglądarkowej wersji tego programu i muszę przyznać, że właśnie na tę premierę czekam z niecierpliwością. Do tej pory korzystam z webowego TweetDecka, ale nowy Slices.me zapowiada się rewelacyjnie.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA