REKLAMA

TweetDeck 1.5 jest już dostępny - Nowe spojrzenie na webową wersję Twittera

19.07.2012 11.35
TweetDeck
REKLAMA
REKLAMA

Program TweetDeck zna chyba każdy użytkownik Twittera, a już na pewno znają go posiadacze smartfonów z iOS i Androidem na pokładzie. Twórcy przeglądarkowej wersji aplikacji TweetDeck wypuścili właśnie ciekawą aktualizację, która wprowadza kilka nowych funkcji.

Program ten jest rozwijany bezpośrednio przez Twittera i stanowi konkurencję dla oficjalnej aplikacji jak i strony internetowej serwisu. Witryna http://www.tweetdeck.com/ pozwala na pobranie i zainstalowanie TweetDecka na komputerach z Windowsem lub OS X. Użytkownicy ćwierkacza mogą pobrać również specjalne rozszerzenie do przeglądarki Google Chrome, lub korzystać z web-owej wersji aplikacji.

Nowa wersja oznaczona numerkiem 1.5 jest już dostępna i przynosi parę nowych funkcji. Zastosowano nowy sposób przełączania się pomiędzy kolumnami, dzięki czemu łatwo trafimy do wybranej przez nas listy, rozmowy lub wyników wyszukiwania. Zmiana kolumny jest możliwa z poziomu górnego menu lub poprzez pasek przewijania umieszczony na dole. Aplikacja wspiera również gładziki dotykowe z obsługa gestów, dzięki czemu przeglądanie Twittera będzie jeszcze wygodniejsze.

Dodatkowo pod każdym tweetem została umieszczona ikona do specjalnego menu akcji, z poziomu którego mamy dostęp do najpotrzebniejszych funkcji takich jak: prywatna wiadomość, tweetowanie, obserwowanie czy blokowanie użytkownika. Oczywiście nie zabrakło również skrótów do najczęściej używanych opcji takich jak odpowiedź, retweet, dodanie do ulubionych i szybkiego rozwinięcia listy z całą dyskusją.

Swego czasu korzystałem z rozszerzenia TweetDeck dla przeglądarki Chrome. Aplikacja działała świetnie i nie miałem do niej większych zastrzeżeń. Jednak po przesiadce na Firefoxa powróciłem do przeglądania Twittera z poziomu oficjalnej strony internetowej lub poprzez aplikację Hotot na Ubuntu. Jak tylko usłyszałem o wprowadzonych zmianach postanowiłem sprawdzić jak sprawuje się TD na stronie web.tweetdeck.com. Muszę przyznać, że aplikacja zrobiła na mnie duże wrażenie, gdyż posiada wszystkie najpotrzebniejsze funkcje, a dodatkowo charakteryzuje się bardzo przyjemnym i czytelnym interfejsem.

Zaktualizowana wersja TweetDeck jest już dostępna dla systemów Windows, jako rozszerzenie Chrome oraz jako aplikacja webowa. Nowa wersja dla Mac ma się pojawić niebawem w App Store.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA