Blog Forum

HTC traci przez OnLive 40 mln $

OnLive to bardzo ciekawy przypadek start-upu, który wysoko wzleciał i nisko upadł. Ostatnie dni przyniosły szokujące wiadomości – zwolnienie wszystkich pracowników, postawienie firmy w stan restrukturyzacji i sprzedaż wszelkich aktywów nowemu inwestorowi. ( www.spidersweb.pl/2012/08/onlive-jak-amber-gold-wykiwala-inwestorow-i-pracownikow.html )

Najbardziej dotkliwie doświadczeni zostali duzi inwestorzy, których teraz czeka odpisanie tej straty w księgach finansowych. Pierwszym, który oficjalnie poinformował o stracie w wysokości 40 mln $, na biznesie z OnLive jest HTC.

Firma dokonała inwestycji w lutym zeszłego roku, co było postrzegane jako krok w stronę jak największej ilości gier na smartfony. To kolejny, dotkliwy, cios dla HTC, które w zeszłym miesiącu ogłosiło sprzedaż połowę udziałów w Beats Electronics (www.spidersweb.pl/2012/07/pomiedzy-htc-tworcami-sluchawek-beats-dr-dre-cos-nie-gra.html) .

To dopiero początek informacji kto i ile stracił na biznesie z OnLive. W kolejce są jeszcze min. Warners Bros., Autodesk, Maverick Capital, AT&T and British Telecom. Zastanawiam się czy któraś z firm podejmie kroki prawne aby odzyskać zainwestowane pieniądze, chociaż może być to wyjątkowo trudne ze względu na tryb przeprowadzania upadłości z restrukturyzacją.

Źródło: ITWorld.com

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst