REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Zagraj w The Amazing Spider-Man – poczuj się jak superbohater

16.07.2012
11:27
spiderman
REKLAMA
REKLAMA

Dobre i tanie gry 3D były jednym z głównych powodów, dla których sprzedałem Sony PSP GO. Od czasu kiedy na smartfonie mogę zagrać w takie tytuły jak Max Payne, GTA III i N.O.V.A. 3 – Near Orbit Vanguard Alliance nie potrzebuję już przenośnej konsoli. Lista moich ulubionych mobilnych gier właśnie urosła i dołączył do niej The Amazing Spider-Man.

Jak tylko zobaczyłem, że Niesamowity Spider-Man czeka na mnie w sklepie Google Play, niezwłocznie doładowałem kartę płatniczą i wybrałem się na zakupy. Na samym początku zaskoczył mnie rozmiar pliku instalacyjnego, który przekraczał 590 MB. Po zainstalowaniu gra pobierała kolejne dane, aż w końcu licznik zajmowanego miejsca stanął na 1 900 MB. To sporo, ale zapewniam Was, że na tę grę nie powinniście żałować miejsca.

The Amazing Spider-Man wyróżnia się bardzo ciekawą fabułą i otwartym stylem gry. Możemy swobodnie poruszać się po całym mieście, wspinać na budynki i przemieszczać się z wykorzystaniem pajęczej sieci – ten sposób jest bez wątpienia najszybszą i najbardziej efektowną formą transportu. Ale nasz bohater potrafi również szybko biegać i bez trudu powinien dogonić uciekający mu samochód.

Tekstury miasta, budynków, samochodów jak i wrogich postaci są bardzo dopracowane i miłe dla oka. Jednak trochę za wolno się ładują i w momencie kiedy szybko się przemieszczamy, widoczny jest efekt “wskakiwania” dokładnych tekstur na otaczające nas przedmioty. Już w oddali widać bryłę budynku z podstawowymi rysami i kolorami, jednak szczegółowe grafiki ładują się zdecydowanie za wolno – grałem na Samsungu Galaxy S II 4.0.3.

Sterowanie w grze jest bardzo wygodne i intuicyjne. Praktycznie bez żadnego tutoriala można odpalić Spider-Mana i sprawnie kierować naszym zwinnym bohaterem. Postać wykonuje niezliczoną ilość efektownych tricków i akrobacji w powietrzu. Samo “zwiedzanie” miasta w stylu, w jakim robi to człowiek pająk jest wciągające i przyjemne, ale prawdziwa zabawa zaczyna się w momencie kiedy musimy stoczyć walkę ze złodziejami, przestępcami i porywaczami. Bójki uliczne to momenty, kiedy możemy poszaleć z atakami specjalnymi i sekwencjami ciosów. Spider-Man nie tylko atakuje wrogów, ale również potrafi wykonywać zjawiskowe uniki, dzięki czemu każda walka jest ciekawa i gra tak szybko się nie nudzi.

Fabuła jest bardzo wciągająca i cała rozgrywka została sprytnie przemyślana. Całość jest utrzymana w komiksowej stylistyce. Na górze ekranu wyświetla się pasem z informacjami “Breaking News” z którego dowiemy się o wszystkich rabunkach, napadach na banki i innych misjach, które na nas czekają. W gazetach pojawiają się informacje o zadaniach, które musimy wykonać oraz podsumowania pozytywnie zakończonych akcji. Styl w jakim zaprojektowano menu, opcje misji i rozwoju postaci jest zdecydowanym atutem i wyróżnia Spider-Mana na tle innych gier tego typu. Ta gra ma niesamowity klimat.

Zdecydowanie na plus należy zaliczyć rozbudowany system lvlowania bohatera. W menu znajdziemy drzewka: Combat, Strenght and Speed, Web Shooting, Body oraz Bonuses, w których możemy rozwijać nasze umiejętności. Z każdym zdobytym poziomem otrzymujemy kolejne punkty umiejętności, które możemy przeznaczyć na wybraną formę zwiększenia zdolności Spider-Mana. Dodatkowym sposobem na podrasowanie osiągów bohatera podczas walki i zdobywania doświadczenia są specjalne medykamenty, które potrafią dać naprawdę solidnego kopa. Powiem szczerze, że nie spodziewałem się tak rozbudowanej zakładki rozwoju postaci. To było miłe zaskoczenie!

The Amazing Spider-Man zaskakuje świetną grafiką 3D, rozbudowanym systemem rozwoju bohatera oraz widowiskową formą przebiegu walki. Więc jeżeli macie ochotę przeżyć niesamowitą przygodę i świetnie się bawić, koniecznie sprawdźcie ten tytuł. Gra kosztuje około 23zł i jest dostępna zarówno na urządzenia z systemem iOS jak i Android. Cena nie jest mała, ale zapewniam, że Niesamowity Spider-Man jest wart każdej wydanej złotówki.

 

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA