REKLAMA

Max Payne w końcu dotarł na urządzenia z Androidem

15.06.2012 07.00
max payne 9
REKLAMA
REKLAMA

Rockstar zaprezentował iOSową wersję Max Payne’a 12 kwietnia. Na dwa tygodnie później wyznaczono datę premiery tej kultowej gry PC na urządzenia z Androidem. Jednak problemy z optymalizacją sprawiły, że prace te przeciągnęły się o kolejne siedem tygodni. Jednak wczoraj nastał koniec wyczekiwania i dalszych niepewności. Max Payne jest już oficjalnie dostępny na smartfonach i tabletach dwóch najpopularniejszych mobilnych systemów operacyjnych.

Co nowego u Maxa? Wszystko po staremu. I to jest właśnie najpiękniejsze. Mobilna wersja Max Payne przenosi nas prosto do 2001. Zasiadamy przed tabletem lub smartfonem tak, jak ponad dekadę temu zasiadaliśmy przez poczciwym blaszakiem. Początkowe filmy, które wprowadzają nas w scenariusz gry, komiksowe historyjki rzucające nowe światło na prowadzone śledztwo i świetna oprawa muzyczna sprawiają, że w Maxa chcę się grać i to na maxa! Klimat jest niesamowity i budzi same miłe wspomnienia.

Muszę przyznać, że obawiałem się nieco sposobu sterowania jaki został zastosowany w grze. Jak zapewne wiecie jest tu trochę celnego strzelania oraz spowolnienie czasu i epickie akrobacje w powietrzu. Jednak deweloperzy przygotowali bardzo wygodny model kierowania postacią, celownikiem oraz opcjami dodatkowymi. Wszystkie najważniejsze umiejętności Maxa są pod ręką i łatwo nimi operować.

Warto tutaj zaznaczyć, że grałem do tej pory tylko na Samsungu Galaxy S II, który ma stosunkowo duży, 4,3-calowy ekran i doszedłem do wniosku, że na mniejszej przekątnej sterowanie może być mało wygodne. Na ekranie dużo się dzieje, biegamy, celujemy, strzelamy, dodatkowo często zmieniamy broń oraz wykonujemy inne akcje specjalne i zdecydowanie im większy wyświetlacz, tym łatwiej zapanować nad wszystkimi opcjami. Ciekaw jestem Waszych opinii w tej kwestii.

Wczorajsza androidowa premiera Max Payne’a przyniosła ze sobą również sporo negatywnych emocji. Okazało się, że oficjalna lista wspieranych smartfonów i tabletów jest stosunkowo krótka i wielu użytkowników nie będzie mogło ponownie rozpocząć prywatnego śledztwa. To smutna informacja dla posiadaczy m.in. Samsunga Galaxy S, który okazał się za słabym sprzętem, aby uciągnąć ten tytuł. Właścicielom telefonów, które nie znalazły się na poniższej liście pozostaje czekać na ruch magików z XDA.

Lista wspieranych smartfonów: Motorola Razr, Razr Maxx, Motorola Atrix, Motorola Photon, Motorola Droid Bionic, HTC Rezound, HTC One X,  HTC One S,  HTC Evo 3D, HTC Sensation, HTC Droid Incredible 2, Samsung Galaxy Nexus, Samsung Nexus S, Samsung Galaxy Note, Samsung S2, Samsung Galaxy R, Sony Xperia Play, Sony Xperia S, Sony Walkman Z Series Media Player

Lista wspieranych tabletów:  Acer Iconia, Asus Eee Pad Transformer, Asus Eee Pad Transformer Prime, LG Optimus Pad, Medion Lifetab, Motorola Xoom, Samsung Galaxy Tab 8.9 / 10.1, Sony Tablet S, Sony Tablet P, Toshiba Thrive, HTC Flyer, HTC Jetstream

Jeżeli Twoje urządzenie jest na liście, zapraszam na małe zakupy do sklepu Google Play, gdzie kupisz Max Payne’a za około 12zł.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA