REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Google zadba o anonimowość osób widocznych w naszych nagraniach umieszczonych w YouTube

19.07.2012
21:25
REKLAMA
REKLAMA

YouTube to najpopularniejszy na świecie serwis, w którym każdy użytkownik może zamieścić swoje nagranie wideo – co do tego nikt nie ma chyba wątpliwości. Wśród milionów filmów o szeroko pojętej tematyce rozrywkowej, pojawiają się na nim również takie, które poruszają nieco poważniejsze kwestie, bądź po prostu ktoś może sobie nie życzyć występu w jednej z „internetowych produkcji”. W tym tygodniu, w serwisie YouTube wprowadzona została nowa opcja, mająca zapobiegać tego typu sytuacjom. Od kilku dni, każdy użytkownik serwisu ma możliwość ukrycia twarzy osób pojawiających się na wrzuconym przez niego nagraniu.

W tym celu nie będzie musiał pobierać oraz uczyć się obsługi jakiegokolwiek programu służącego do obróbki wideo, co do tej pory było koniecznością (zakładając chęć zadbania o anonimowość wybranych osób). Po wgraniu naszego filmu na serwery Google, w opcjach jego edycji możemy znaleźć „Zamaż wszystkie twarze”. YouTube stało się tym samym pierwszą tego typu stroną, która zaoferowała swoim użytkownikom taką funkcjonalność.

Jeszcze przed zakończeniem edycji filmu, możemy porównać oryginalne nagranie z tym, na którym zastosowano filtry do rozmycia twarzy występujących w nim osób. Jeśli efekty nie są zadowalające, to niestety Google nam już w takiej sytuacji nie pomoże. Cóż – od czegoś trzeba zacząć. A zaprezentowana przez internetowego giganta funkcja i tak jest już sporym krokiem w przód, jeśli chodzi o zachowanie anonimowości społeczeństwa. Być może w przyszłości doczekamy się podjęcia kolejnych działań w tym kierunku.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA