REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Dziś powraca Tony Hawk's Pro Skater w wersji HD

18.07.2012
20:59
Tony Hawk Pro Skater HD
REKLAMA
REKLAMA

O tym, że Activision zdecydowało się wskrzesić pamięć o najlepszych czasach serii Tony Hawk’s Pro Skater pisałem już na Spider’s Web jakiś czas temu. Wybaczcie, że troszkę się powtarzam, ale ta produkcja akurat budzi we mnie ogromne emocje. Nie pisałbym o niej jednak ponownie, gdyby nie kilka nowych faktów i okoliczności! 

Przede wszystkim – dziś gra zadebiutowała w systemie dystrybucji cyfrowej konsoli Xbox 360. Premiera pierwotnie planowana była na początek czerwca, troszkę się to przesunęło w czasie, ale pierwsi gracze już spędzili trochę czasu z Tony Hawk’s Pro Skater HD i są dość zgodni: grywalność jak za starych, dobrych lat.

Co do odświeżenia grafiki, opinie internautów są pozytywne, jednakże większość z nich słusznie zauważa, że cały czas mowa tylko o odświeżeniu. W związku z tym mimo wszystko należy się spodziewać umiarkowanej kanciastości czy delikatnych problemów z teksturami.

Wersja na Playstation 3 ukaże się prawdopodobnie jeszcze w te wakacje. Natomiast zaledwie przed kilkoma dniami w związku z zainteresowaniem, które zaskoczyło samego wydawcę, zapowiedziano, że Tony Hawk’s Pro Skater HD ukaże się także w wersji na komputery klasy PC. Prawdopodobnie w tym samym czasie co edycja na konsolę Sony. Póki co nie wiadomo natomiast czy pecetowe wydanie będzie dostępne także w dystrybucji pudełkowej.

Przypomnijmy, że za wersję HD odpowiedzialne jest studio RoboModo, a nie ojcowie serii i twórcy protoplastów – firma NeverSoft. Mimo wszystko jednak nowi autorzy nie dokonywali zmian w mechanice. Wszelkie reformy mają naturę estetyczną. Prócz poprawionej grafiki, w tym tekstur, pozmieniano nieco detale, dodano kilka ścieżek muzycznych, a kasety VHS zastąpiły płyty DVD.

Dobrą wiadomością jest również cena pakietu Tony Hawk’s Pro Skater HD, która wynosi 1200 Microsoft Points – a więc poniżej 100 złotych. Tak niska cena wskazuje jednak na to, że Activision będzie chciało sobie dorobić sprzedając dodatkowe plansze na zasadzie DLC, prawdopodobnie metodą zbliżoną do tej, którą znamy z Guitar Hero. Poniżej możecie zobaczyć grę w „uczciwej akcji”, gameplay nagrał Maciej Kowalik z Polygamia.pl.

Seria Tony Hawk’s Pro Skater od kilku lat przeżywa poważny kryzys formy. Kolejne gry trzymają przyzwoity poziom, jednakże niezwykle wysoki pułap wymagań ustanowiony przez pionierów oraz mocna konkurencja ze strony Skate od EA, sprawiają, że w kwestii wirtualnych deskorolek Tony Hawk ma coraz mniej do powiedzenia. Być może jednak mocny powrót po latach stanowić będzie fundament pod spektakularny powrót jednej z najlepszych serii w historii gier komputerowych (przynajmniej do czasu).

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA