REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Dziś laptop jest jak zegarek lub torebka, a Samsung o tym wie

03.07.2012
14:14
Samsung_Notebook_Seria_9
REKLAMA
REKLAMA

Nowe laptopy Samsunga z serii 9 są już oficjalnie dostępne w Polsce. Notebooki te znane są światu już z styczniowych targów CES w Las Vegas, teraz można je wreszcie zakupić także w naszym kraju. To zacna odpowiedź Koreańczyków na Macbooka Air oraz Ultrabooki. Przede wszystkim ich premiera dobitnie pokazuje, że dla przeciętnego użytkownika większe znaczenie ma styl niż parametry techniczne.

Tych drugich Samsungowi nie można odmówić. W środku konstrukcji znaleźć można procesory Intela z serii i5 oraz i7, 4GB pamięci RAM i dyski SSD od 128 GB. Na uwagę zasługuje także matryca o rozdzielczości 1600 na 900 pikseli wykorzystująca technologię SuperBright Plus, posiadająca głębie 16 milionów kolorów oraz jasność 400 cd/m2. Urządzenia dostępne są także w dwóch rozmiarach przekątnych ekranu – 13 i 15 cali.

To są jednak suche dane dla geeków. Choć nawet producenci smartfonów zaczęli podkreślać to, jakie podzespoły umieszczane są w środku, to jednak środek ciężkości dziś zdecydowanie przeszedł na funkcjonalność i wzornictwo. W przypadku laptopa, szczególnie działającego pod kontrolą systemu Windows, nie trzeba wyjaśniać funkcjonalności. To znane od lat urządzenia.

Liczy się jednak unikalne wzornictwo produktów. Komputery już dawno przestały być szarymi, wielkimi blaszakami. Niestety wciąż wiele z nich nie grzeszy urodą i jakością wykonania. Zwykły użytkownik wymaga od komputera by był szybki co nie znaczy, że ma wiedzieć jakie „bebechy” urządzenie to ma w środku, oraz ma być stylowy. Przenośny komputer, czy tego chcemy czy nie, jest częścią naszej garderoby jak zegarek albo torebka. Ultrabooki i wszystkie inne minimalistyczne komputery do których także możemy zaliczyć nowe laptopy Samsunga świetnie się w tą ideę wpasowują.

Producenci zaczęli to ostatnio rozumieć, dojrzewają do tego i od jakiegoś czasu to już nie tylko Sony oraz Apple sprzedają ładne komputery. Stara się to robić nawet tajwański Asus, którego niektóre urządzenia przez lata raziły topornym plastikiem.

Samsung potwierdza to prezentując swoją serię 9 w naszym kraju. Wraz z laptopami na rynku pojawią się akcesoria, w tym wykonane specjalnie dla polskich klientów etui zaprojektowane przez celebrycki duet Paprocki i Brzozowski. To podkreśla, jak duże znaczenie ma dziś w komputerach wygląd. A przynajmniej w komputerach adresowanych do pewnych grup docelowych. Na ultrabooki dziś nie każdy może niestety sobie pozwolić, w porównaniu do tradycyjnych notebooków superlekkie i superszybkie laptopy są drogie. Więc użytkownicy, którzy je nabywają, wymagają od nich więcej. Szczególnie, że zwiększona mobilność oznacza także, że będziemy tego urządzenia używali poza domem.

Twórcy laptopa oraz twórcy akcesoriów do niego pragnąc podkreślić 9 znaczących cech notebooków z serii 9 podczas premiery zaprezentowali także 9 modowych kreacji odpowiadających: minimalizmowi i elegancji, smukłości, lekkości, szybkości, niezawodności, doskonałemu obrazowi, dopasowaniu do użytkownika i jego otoczenia, intuicyjności i wygodzie praz bezpieczeństwu.

To podkreśla jak bardzo urządzenia stały się dziś ludzkie. Komputer, nawet gdy jest tylko narzędziem pracy, to jest nim dla zwykłego użytkownika. To znaczy, że nie ma być odrapanym młotem, a stylowym notesem. Dobrze, że po smutnych czasach powolnych i topornych notbooków przyszedł czas na naprawdę szybkie, wydajne i jednocześnie stylowe urządzenia.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA