1. SPIDER'S WEB
  2. Tech

Nowy MacBook Pro wygląda jak iPad i ma Retinę!

Nowy MacBook Pro wygląda jak iPad i ma Retinę!

Wiadomo już, że Apple przygotował odświeżenie linii MacBooków Air. Dostaną one procesory Ivy Bridge drugiej generacji, możliwość obsługi dysków SSD do 512 gigabajtów, USB 3.0. Dostępne będą w rozmiarze 13 i 11 cali, a cenowo przekraczają magiczną granicę 1000 dolarów – najtańsza wersja kosztować będzie 999 dolarów. Odświeżone zostają też MacBooki Pro, a Pro nowej generacji wygląda jak… komputer zrobiony z iPada!

Pro dostaną grafikę Nvidia GeForce GT 650m, nową generację Ivy Bridge, USB 3.0. MacBook 13″ oznacza ekran o rozdzielczości 1280×800 pikseli. Nie ma też dysków SSD dla linii Pro, ale za to bateria ma pozwalać na 7 godzin pracy, a ceny pozostają bez zmian.

MacBook Pro Nowej generacji ma tylko 1,8 centymetra grubości i wyświetlacz Retina o rozdzielczości 2880 na 1800 pikseli z przekątną 15,4 cala. Cały system oraz aplikacje zostały dostosowane do nowego Pro – chodzi zwłaszcza o wysoką rozdzielczość, ale nie tylko.

Nowy Pro wyposażony został w czterordzeniowe procesory i5 i i7, dysk SSD do 768 gigabajtów, USB 3.0, baterię pozwalającą na 7 godzin pracy lub 30 dni czuwania, możliwość rozszerzenia do 16 GB pamięci RAM oraz 2 porty Thunderbolt. To one mają dominować, bo zaprezentowane zostały też przejściówki Thunderbolt do FireWire 800 i Ethernetu, co oznacza, że tych gniazd zabraknie.

Przez MacBooka Pro nowej generacji będzie można używać Facetime’a w HD, a dwa mikrofony i ulepszone głośniki mają zapewnić wysoką jakość dźwięku. Ulepszono też wnętrze, w tym wiatraki ułożone asymetrycznie, co ma pozwolić na cichą pracę.

Ceny? Tanio nie jest. Zaczyna się od 2199 dolarów, dostępność już od dzisiaj.