Tech

Nowy MacBook Pro wygląda jak iPad i ma Retinę!

Wiadomo już, że Apple przygotował odświeżenie linii MacBooków Air. Dostaną one procesory Ivy Bridge drugiej generacji, możliwość obsługi dysków SSD do 512 gigabajtów, USB 3.0. Dostępne będą w rozmiarze 13 i 11 cali, a cenowo przekraczają magiczną granicę 1000 dolarów – najtańsza wersja kosztować będzie 999 dolarów. Odświeżone zostają też MacBooki Pro, a Pro nowej generacji wygląda jak… komputer zrobiony z iPada!

Pro dostaną grafikę Nvidia GeForce GT 650m, nową generację Ivy Bridge, USB 3.0. MacBook 13″ oznacza ekran o rozdzielczości 1280×800 pikseli. Nie ma też dysków SSD dla linii Pro, ale za to bateria ma pozwalać na 7 godzin pracy, a ceny pozostają bez zmian.

MacBook Pro Nowej generacji ma tylko 1,8 centymetra grubości i wyświetlacz Retina o rozdzielczości 2880 na 1800 pikseli z przekątną 15,4 cala. Cały system oraz aplikacje zostały dostosowane do nowego Pro – chodzi zwłaszcza o wysoką rozdzielczość, ale nie tylko.

Nowy Pro wyposażony został w czterordzeniowe procesory i5 i i7, dysk SSD do 768 gigabajtów, USB 3.0, baterię pozwalającą na 7 godzin pracy lub 30 dni czuwania, możliwość rozszerzenia do 16 GB pamięci RAM oraz 2 porty Thunderbolt. To one mają dominować, bo zaprezentowane zostały też przejściówki Thunderbolt do FireWire 800 i Ethernetu, co oznacza, że tych gniazd zabraknie.

Przez MacBooka Pro nowej generacji będzie można używać Facetime’a w HD, a dwa mikrofony i ulepszone głośniki mają zapewnić wysoką jakość dźwięku. Ulepszono też wnętrze, w tym wiatraki ułożone asymetrycznie, co ma pozwolić na cichą pracę.

Ceny? Tanio nie jest. Zaczyna się od 2199 dolarów, dostępność już od dzisiaj.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst