REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Czekasz na Jelly Bean? Zainstaluj już teraz Google Now na urządzeniu z Androidem Ice Cream Sandwich

04.07.2012
9:03
Google Now ICS
REKLAMA
REKLAMA

Aplikacja Google Now czyli osobisty asystent głosowy i zaawansowana wyszukiwarka internetowa w jednym, zadebiutowała wraz z Androidem 4.1 Jelly Bean. Funkcja ta wzbudziła już od samego początku wiele emocji i stała się obiektem pożądania wielu androidomaniaków. Mam dla Was dobrą wiadomość. Teraz nie potrzebujecie urządzenia z JB, aby uruchomić program Google Now wystarczy już tylko urządzenie z Lodową Kanapką i Rootem.

Dla jednych jest to nieudolna kopia Siri, dla innych aplikacja numer jeden na liście must have. Prezentacja Google Now na konferencji I/O 2012 wywołała spory aplauz i zadowolenie wśród osób śledzących to wydarzenie. Pierwsze testy programu, które pojawiły się w sieci pokazały, że program nie tylko powiela rozwiązania oferowane przez jabłkową asystentkę, ale radzi sobie z wieloma zapytaniami znacznie szybciej i sprawniej. Google zrezygnowało również z nadawania swojemu asystentowi głosowemu imienia i innych cech ludzkich. Aplikacja nie mówi o sobie “ja” i nie udaje, że jest naszym kumplem. Zwyczaje słucha naszych poleceń i pytań, a następnie wykonuje rozkazy lub wyszukuje żądanych przez nas informacji. Taka forma zdecydowanie bardziej mi odpowiada, gdyż wolę mówić do telefonu, niż z nim rozmawiać. Ale to oczywiście kwestia gustu.

Jak widać na powyższym filmie wiele aspektów przemawia za tym aby zainstalować Google Now w naszych smartfonach. Oczywiście możemy poczekać na oficjalny ruch Google, ale zanim oni udostępnią wybrane nowinki z Jelly Bean dla starszych urządzeń może upłynąć kilka miesięcy, więc warto wziąć sprawy we własne ręce. Aby tego dokonać już dziś będziemy potrzebować zrootowanego urządzenia z Romem Ice Cream Sandwich AOSP.

Google Now na Androidzie ICS krok po kroku:
1) Otwieramy aplikację Root Explorer (dającą nam dostęp do wszystkich plików systemowych) i przechodzimy do katalogu /system
2) Otwieramy build.prop w edytorze tekstu
3) Edytujemy linię ro.build.version.sdk = 16 (zmieniamy wartość na „16”) i zapisujemy zmiany
4) Przechodzimy do katalogu /system/app i zmieniamy nazwę GoogleQuickSearchBox.apk na GoogleQuickSearchBox.apk1
5) Następnie uruchamiamy ponownie urządzenie
6) Instalujemy aplikację udostępnioną na forum XDA
7) Na sam koniec musimy edytować build.prop i zmienić wpis ro.build.version.sdk = 15 (zmieniamy wartość na „15”)
8) Ostatni restart urządzenia i wszystko powinno działać bez zastrzeżeń

Osobiście nie miałem jeszcze okazji wgrać tej aplikacji na mojego smartfona, ale przeanalizowałem cały temat na XDA, który jest poświęcony temu zagadnieniu i nie spotkałem się z opiniami, aby wyżej podany sposób komuś nie zadziałał. Więc jeżeli tylko pragniecie przetestować nowe funkcje oferowane przez Google Now i posiadacie smartfona z Rootem i Romem AOSP nic nie stoi już na przeszkodzie, aby wydać Androidowi kilka głosowych zapytań, komend i rozkazów.

Wszystkie modyfikacje dokonywane są na odpowiedzialność osoby je wykonującej.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA