REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Czego się uczyć, aby zarobić kokosy?

26.07.2012
12:43
Czego się uczyć, aby zarobić kokosy?
REKLAMA
REKLAMA

Sedlak & Sedlak (najstarsza firma zajmująca się doradztwem personalnym w Polsce) przeprowadził raport, z którego wynika, że umiejętność programowania w języku ABAP była najbardziej opłacalna, mediana tego języka w 2011 roku wynosiła aż 7 500 zł brutto. Zarobkami mniejszymi o 1 500 zł cieszyły się osoby programujące w Perl’u.

PHP jednak najsłabsze

Natomiast osoby, które opanowały języki tj. Java, bash, XML, .NET, C++ czy JavaScript, dostawały wynagrodzenia w wysokości od 5 700 zł do 5 000 zł. Znajomość języka PHP, została wyceniona na najniższą – 4 200 zł brutto.

Graficy o jedną półkę niżej

Trzeba przyznać, że graficy mieli co do pozazdroszczenia kolegom od programowania. Czemu? Najwyższymi zarobkami grafików komputerowych była suma 4 200 zł brutto, którą otrzymywały osoby zajmujące się tworzeniem grafiki w programie GIMP. „Corelowcy” dostawali o 1 000 zł mniej niż programiście języka PHP – zarobek rzędu 3 200 zł brutto.

Zapotrzebowanie specjalistów IT wzrasta

– Wraz z postępującym procesem informatyzacji wzrasta zapotrzebowanie na specjalistów IT w całej Unii Europejskiej. Pracodawcy oferują informatykom wysokie wynagrodzenia i inne korzystne warunki pracy. Nic więc dziwnego, że kierunki informatyczne zyskały w ostatnich latach rozgłos i postrzegane są jako te, po których łatwo znaleźć dobrą pracę – komentuje Gabriela Jabłońska z portalu rynekpracy.pl.

Pani Magdalena Witek z Sedlak & Sedlak, zaprasza wszystkich pracujących do wzięcia udziału w Ogólnopolskim Badaniu Wynagrodzeń. Dla każdego, kto wypełni kwestionariusz, otrzyma bezpłatny dostęp do analizy płac w wybranym stanowisku.

Już widzicie, którego języka warto się uczyć, aby godnie żyć w naszym biednym kraju. Wszystkim uczniom i studentom życzymy szczęścia w przyszłości.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA