1. SPIDER'S WEB
  2. Tech

Poważna awaria - Wykop i Kwejk nie działają. NaTemat, Money.pl, PayU i inne też

Poważna awaria – Wykop i Kwejk nie działają. NaTemat, Money.pl, PayU i inne też
202 interakcji
dołącz do dyskusji

Jeszcze wczoraj pół Polski żyło historią Dimitra Gloutchenki, założyciela serwisu Kwejk, o którym napisała ‚Gazeta Wyborcza’ i podwiesiła na portalu gazeta.pl w najbardziej widocznym i promowanym miejscu, a dziś serwis… nie działa. Podobnie zresztą jak Wykop. Dla wielu polskich internautów, szczególnie tych, którzy lubują się w krótkich, sensacyjnych informacjach (a takich mamy wielu) to prawdziwa katastrofa… 🙂 Pewnie zadają sobie właśnie pytanie: jak żyć?

UWAGA: mamy oficjalną informację od Beyond.pl w sprawie dzisiejszej awarii – tutaj.

UWAGA 2: nasz komentarz wraz z małym blogowym śledztwem: http://www.spidersweb.pl/2012/06/czy-po-dzisiejszej-awarii-e24cloud-com-odzyska-dane-swoich-klientow.html

A na poważnie – zdaje się, że Beyond.pl, który hostuje te serwisy zaliczył jakąś poważną awarię. Nie udało nam się skontaktować z przedstawicielami firmy, aby dowiedzieć się oficjalnie co się stało, ale nieoficjalnie możemy donieść, że ponoć to awaria zasilania, która narobiła wiele szkód serwerom.

O 7:30 nie działał także serwis Tablica.pl należący do Grupy Allegro, ale teraz 8:15 serwis już powoli przywracany jest do życia. Kwejka i Wykopu jeszcze nie ma.

Aktualizacja: Okazuje się, że to większa awaria. Nie działa także NaTemat.pl oraz inne serwisy NextWebMedia, tj. Komórkomania, czy Gadżetomania.

Aktualizacja 2: Dopisujemy kolejne niedziałające serwisy: PayU.pl, Citeam.pl, Walutomat.pl, e24cloud.com, Money.pl, istore.pl

Aktualizacja 3: Beyond.pl naprawiło awarię. Oto oficjalna informacja na temat tego, co się stało.