1. SPIDER'S WEB
  2. Tech

Oficjalna przyczyna dzisiejszej wielkiej awarii Beyond: awaria systemów zasilania

Oficjalna przyczyna dzisiejszej wielkiej awarii Beyond: awaria systemów zasilania
106 interakcji
dołącz do dyskusji

Mamy już oficjalny komunikat Beyond.pl w sprawie dzisiejszej awarii, która położyła kilka bardzo popularnych polskich serwisów internetowych. Tak, jak udało nam się wcześniej dowiedzieć nieoficjalnymi kanałami, przyczyną była awaria systemów zasilania. Oto oficjalny komunikat Beyond.pl:

W dniu 4 czerwca w godzinach porannych, podczas rutynowych testów sprawności systemów zasilających, wystąpiła kilkuminutowa przerwa w zasilaniu jednej z sekcji zasilających serwerowni Beyond.pl. Datacenter Beyond.pl jako obiekt spełniający wymogi dostępności klasy Tier-4 jest poddawany regularnym przeglądom i próbom instalacji – niektóre z nich testowane są nawet co godzinę, przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku. Niestety awaria dotknęła cześć klientów naszej firmy, co spowodowało problemy w dostępie do ich serwisów. Znamy już przyczynę usterki, przywróciliśmy w pełni sprawność systemów , a w chwili obecnej pracujemy z administratorami systemów naszych klientów, aby potwierdzić poprawność działania wszystkich usług.

Warto przeczytać także: http://www.spidersweb.pl/2012/06/czy-po-dzisiejszej-awarii-e24cloud-com-odzyska-dane-swoich-klientow.html