REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Igrzyska Olimpijskie obejrzysz na YouTube

07.06.2012
17:34
Igrzyska Olimpijskie obejrzysz na YouTube
REKLAMA
REKLAMA

Piłkarskie Mistrzostwa Europy to znaczące wydarzenie dla fanów sportu,  jednak w tym roku kibiców czeka jeszcze jedno wielkie wydarzenie sportowe – Igrzyska Olimpijskie w Londynie. Choć ta największa sportowa impreza na świecie rozpocznie się dopiero pod koniec lipca, to już teraz w pełni rusza maszyna promocyjna. O ile Euro to test dla Telewizji Polskiej i wprowadzenie telewizji w świat HD i DVB-T, to Olimpiada będzie pokazem współczesnych technologii.

Igrzyska Olimpijskie w Londynie będą rekordowe pod względem liczby telewizorów jakie Panasonic dostarczy na imprezę. Będzie ich aż 12 tysięcy – to o 2 tysiące więcej niż przed czterema laty w Pekinie. Na Olimpiadzie pojawi się także 45 olbrzymich telebimów, 200 specjalistycznych systemów dźwięku i 22 projektory DLP. To także olbrzymia liczba kamer przemysłowych – 2500, oraz tych przeznaczonych do realizacji transmisji – będzie ich 400. W dodatku nadawcy przewidują ponad 200 godzin transmisji w 3D. Część wydarzeń będzie także realizowana w ultra wysokiej rozdzielczości.

Olimpiada to jednak nie tylko organizacja i realizacja na miejscu, ale także dostarczenie tych sportowych emocji do milionów domów na całym świecie. Od 27 lipca do 12 sierpnia ludzie z całego świata będą z uwagą przyglądać się wydarzeniom z 30 Letnich Igrzysk Olimpijskich. W Polsce nadawcy zapowiadają transmisje w 3D – specjalne prawa do transmisji w tej technologii nabyły kanały telewizji n. Także producenci telewizorów zapowiadają interaktywne rozwiązania dla Smart TV, jednak w tym przypadku szczegóły poznamy dopiero za jakiś czas.

Coraz więcej z nas jednak nie posiada telewizora, abonamentu telewizji satelitarnej czy kablowej. W domach na całym świecie króluje internet, dociera on nawet tam gdzie telewizji nie ma. A w internecie niekwestionowanym liderem wideo jest oczywiście YouTube. To właśnie dzięki niemu ponad 3,5 tysiąca godzin transmisji zostanie przekazanych do 64 krajów na całym świecie. Nie wiadomo, czy na tej liście znajduje się Polska. Celem transmisji na YouTube jest dotarcie do miejsc, które wcześniej nie miały możliwości cieszyć się transmisjami z największych sportowych imprez. Dlatego transmisje na YouTube adresowane będą przede wszystkim do krajów afrykańskich i azjatyckich.

Rozmach transmisji Igrzysk będzie ogromny. W samej Wielkiej Brytanii zostanie uruchomionych ponad 20 kanałów w wysokiej rozdzielczości transmitujących wszystkie wydarzenia z Londynu. Zapowiada się ciężki okres dla rodzin posiadających fanów sportu. Euro to trzy tygodnie meczów, które odbywają się wieczorami. Podczas Olimpiady rozgrywki toczą się całymi dniami. To będzie prawdziwa feta i prawdopodobnie też technologiczny majstersztyk.

Miejmy nadzieje, że Polacy na obu imprezach pokażą się z jak najlepszej strony.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA