REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Blogersi - dokumentalny film o blogerach dostępny na YouTubie

18.04.2012
20:00
Blogersi – dokumentalny film o blogerach dostępny na YouTubie
REKLAMA
REKLAMA

Długo, oj długo, kazał Jarek Rybus czekać na debiut jego dokumentalnego filmu o blogerach pt. „Blogersi” online, ale wszyscy zainteresowani dokumentem do czekania zdążyli się już zapewne przyzwyczaić. Dość powiedzieć, że nad filmem pracowano około roku, a od jego oficjalnego debiutu na wybranych pokazach minęło prawie… pięć miesięcy. No, ale w końcu jest dostępny w miejscu, gdzie obejrzy go zapewne najszersza publika, czyli w serwisie YouTube.

Wiele o filmie „Blogersi” zdążono już powiedzieć, zarówno dobrego, jak i złego (także na Spider’s Web) i w zasadzie wszystkie pochwały, jak i wątpliwości wciąż są aktualne. Jarek Rybus próbuje w filmie odpowiedzieć na pytanie o wymiar blogingu w Polsce – jego wpływu na życie społeczne, polski internet oraz tzw. stare media reprezentowane w filmie przez tak znamienite postaci tradycyjnej polskiej sceny medialnej jak: Jacek Żakowski, czy Kamil Durczok. I choć te pytania dziś wydają się być równie ważkie, to jednak odpowiedzi udzielane przez blogerów mogły się już znacznie zdezaktualizować.

Rybus zbierał bowiem materiały do swojego filmu pod koniec 2010 r., co dziś wydaje się po prostu niezwykle odległym terminem. Nie dość, że większość biorących udział w wywiadach z Jarkiem blogerów dziś wygląda już zupełnie inaczej…, to na dodatek dzisiaj powiedzieliby coś zupełnie innego niż półtora roku temu. Zresztą widzę to też po sobie – wprawdzie mój udział w końcowym filmie jest raczej znikomy, to jednak to, co mówiłem wtedy dziś z pewnością powiedziałbym inaczej. Od października 2010 r., gdy rozmawiałem z Jarkiem zmieniło się bowiem w moim przypadku wszystko – mam inny pogląd i ocenę polskiej blogosfery, medialnej pozycji blogerów, jak i tzw. starych mediów. Wyglądam też zupełnie inaczej (to niesamowite jak po 30 człowiek starzeje się z roku na rok 🙁

Dzisiejszą premierę „Blogersów” odbieram więc dość nostalgicznie i bardziej jako dokument już historyczny, aniżeli aktualny. Mimo to serdecznie zapraszam do oglądania i podzielenia się z nami opinią na temat filmu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA