1. SPIDER'S WEB
  2. Tech

Właśnie pokochałem Instapaper jeszcze bardziej niż dotychczas

Właśnie pokochałem Instapaper jeszcze bardziej niż dotychczas

Instapaper – świetne narzędzie do „czytania później” – to jedna z podstawowych usług internetowych, z których korzystam na co dzień. Ostatnio nawet częściej niż wcześniej, bo czasu na czytanie w ciągu dnia jakby nieco mniej niż kiedyś (paradoksalnie!). Do szybkiego wrzucania tekstów do późniejszego przeczytania najczęściej służy mi zakładka „Read Later”, którą zainstalowaną mam na wszystkich przeglądarkach, z których korzystam na co dzień (czyli dwóch: Chrome oraz Safari).

I ta sprytna zakładka z małym skryptem właśnie urosła w moich oczach o co najmniej połowę, bo od teraz działa w taki sposób, że potrafi wyciągnąć tekst podzielony na kilka stron i zapisać go w formie jednego przyjemnego dla oka artykułu w Instapaper. Kto lubi czytać dłuższe formy w internecie ten dobrze wie, że wielu dostawców treści specjalnie paginuje swoje teksty po to, aby na jednym tekście wymuszać (zarobić jak kto woli) kilka, czasem nawet kilkanaście klików użytkownika. Strasznie denerwujące to praktyki.

Do tej pory skrypcik Instapaper średnio radził sobie z tekstami podzielonymi na strony, ale od najnowszej jego aktualizacji działa świetnie. I co najfajniejsze – jeśli masz już go zainstalowanego na pasku zakładek swojej przeglądarki, to nic nie musisz robić, bo sam się zaktualizował.

Tak wygląda zakładka Instapaper zainstalowana w przeglądarce

Dla tych, co jeszcze nie korzystają z Instapaper, linki do kilku naszych archiwalnych tekstów na ten temat. Może Was zachęcą do używania:

Czytaj ze zrozumieniem http://www.spidersweb.pl/2010/12/czytaj-ze-zrozumieniem.html

Genialny ruch Instapaper – czytanie w końcu jest społecznościowe: http://www.spidersweb.pl/2011/03/genialny-ruch-instapaper-czytanie-w-koncu-jest-spolecznosciowe.html

no i jeszcze ten, którego trochę się dziś wstydzę… : Płaciłbyś za Instapaper? Pytam, bo ja nie: http://www.spidersweb.pl/2010/10/placilbys-za-instapaper-pytam-bo-ja-nie.html 

Aby zainstalować zakładkę Instapaper w swojej przeglądarce należy udać się tutaj: i przeciągnąć przycisk „Read Later” na pasek zakładek w oknie przeglądarki.

Takie to proste, a ile radości przynosi.