REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Fenomenalna aplikacja na iPada - Zite w rękach CNN

30.08.2011
20:27
REKLAMA
REKLAMA

Stało się to, o czym spekulowano od kilku dni – amerykański medialny gigant CNN kupił start-up Zite, który z powodzeniem rozwija kapitalną aplikację na iPada o takiej samej marce co nazwa firmy. Z oświadczenia prasowego CNN wynika, że Zite pozostanie oddzielną spółką a aplikacja będzie dalej darmowa. Nasuwa się więc naturalne pytanie: po co CNN Zite?

Zite to jedna z topowych aplikacji, które prezentują nowy nurt prezentacji treści medialnych w internecie – tzw. „news curation”. Co to takiego? Zacytujemy nasz tekst z maja 2011 r.

To filtrowanie i selekcja najistotniejszych informacji z zalewu treści, który do nas trafia z każdej strony globalnej sieci informatycznej. (..) W ujęciu nowych mediów, nazywanych często mediami 2.0 (czy Web 2.0), dziennikarz czy medium jest jednym z setek, o ile nie tysięcy źródeł, które subskrybujemy na naszej codziennej liście. Dlatego właśnie potrzebujemy ‘curation’ – by selekcjonować, filtrować i rozumieć przekazy do na docierające.

To właśnie dzięki temu, że w pewnym stopniu ‘curation’ realizują nowe typy czytników społecznościowych, na czele z Flipboard oraz Zite na iPadzie, (…) są one dziś tak popularne. Nie są jeszcze perfekcyjne w swojej konstrukcji (choć trzeba przyznać, że taki Zite ‘uczy się’ użytkownika w sposób niezwykle inteligentny, proponując mu stosowny filtr na informacje po ocenianiu kilku zaledwie tekstów), ale przynoszą pierwsze ciekawe pomysły na wykorzystanie ‘curation’ do rozumienia i akceptacji mediów 2.0.

Ciekawe jaka przyszłość czeka teraz Zite w rękach medialnego giganta.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA