Wiadomości

Nowa Kia Niro zapowiada się niezwykle interesująco. Udało nam się dostrzec szczegóły wnętrza

Wiadomości 22.11.2021 29 interakcji

Nowa Kia Niro zapowiada się niezwykle interesująco. Udało nam się dostrzec szczegóły wnętrza

Paweł Grabowski
Paweł Grabowski22.11.2021
29 interakcji Dołącz do dyskusji

Kia pokazała zapowiedź nowej Niro. Szykuje się bardzo ciekawa propozycja na rynku elektrycznych crossoverów. Dobra wiadomość — nadal będzie można kupić wersję z silnikiem spalinowym. 

Kia postanowiła uchylić rąbka tajemnicy na temat nowej generacji Niro, która zadebiutuje już za kilka dni. Już od dłuższego czasu bardzo podobają mi się nowe samochody tego producenta. Nie są mdłe, mają wiele interesujących szczegółów. Podobnie będzie w przypadku Niro drugiej generacji.

Zapowiedź Niro, którą pokazała Kia zdradza nową sygnaturę świetlną

Listwy LED dały producentom wręcz nieograniczone możliwości kreowania wzorów, dzięki którym łatwo odróżnić różne marki i modele od siebie. Nowy układ świateł nawiązuje do przedstawionego w 2019 r. prototypu Habaniro (doskonała nazwa). Samochód miał dosyć odważny wygląd.

kia niro zapowiedź
Kia Habaniro

Zanim omówię, co widzimy na tych zdjęciach, to jeszcze rzut oka na obecną Niro, która wygląda tak:

Nowa generacja będzie miała wyżej poprowadzony grill, maskę z większymi przetłoczeniami, a na przodzie znajdzie się linia świetlna biegnąca przez całą szerokość samochodu.

zapowiedź kia niro

Z tyłu uwagę zwracają światła w kształcie bumerangu oraz daszek, który nad tylną szybą płynnie przechodzi w delikatny spojler. Na klapie znajduje się nowe logo, do którego ciągle nie mogę się przyzwyczaić.

kia niro zapowiedź

W środku znajdziemy wiele podobieństw do niedawno zaprezentowanej EV6

Widzimy taką samą kierownicę, podobnie zaprojektowany układ wyświetlaczy oraz kształt środkowego tunelu. Na uwagę i pozytywną ocenę zasługuje to, ze Kia zdecydowała się zostawić oddzielny panel do obsługi klimatyzacji. Na bocznych drzwiach widzimy listwę świetlną, która dodaje uroku wnętrzu.

Zdjęcie prasowe jest ciemne, ale od czego mam mega zdolności w programie graficznym. Poprzestawiałem różne suwaki i otrzymałem takie wnętrze:

Potwierdza to moje przypuszczenia, że nowa Kia Niro będzie mocno inspirować się obecnymi wnętrzami EV6 i Sportage. To bardzo dobra wiadomość, bo są one zrobione z pomysłem i wyglądają po prostu ładnie.

Kia EV6 test

Nowe Niro nie powstaje na platformie E-GMP, którą opracowano z myślą o samochodach elektrycznych. Nadal będzie osadzone na platformie, która pierwotnie powstała pod auta z silnikiem spalinowym. Oznacza to, że oprócz wersji elektrycznych będziemy mogli kupić wersje z napędem hybrydowym. Podobno Kia mocno popracowała nad wydajnością Niro w każdej z wersji, ale czy tak jest rzeczywiście dowiemy się już za kilka dni.

Musisz przeczytać:

Musisz przeczytać