Wiadomości

Jest pierwsze zdjęcie Hondy Civic w wersji hatchback. Pozostawia pole do domysłów

Wiadomości 10.06.2021 21 interakcji
Adam Majcherek
Adam Majcherek 10.06.2021

Jest pierwsze zdjęcie Hondy Civic w wersji hatchback. Pozostawia pole do domysłów

Adam Majcherek
Adam Majcherek10.06.2021
21 interakcji Dołącz do dyskusji

Tak jak w przypadku sedana, Honda zapowiada premierę modelu Civic w wersji hatchback tylko jednym zdjęciem.

Szukając klientów w niestandardowy sposób Honda pokazała nowego Civica najpierw podczas transmisji na Twitchu. Wtedy dowiedzieliśmy się jak wygląda prototyp wersji sedan, którego produkcyjną wersję jakiś czas później pokazano tylko na jednej grafice, by potem w końcu udostępnić cały zestaw zdjęć i szerszą informację prasową.

Już wtedy wiedzieliśmy, że Civic zarówno w wersji sedan jak i hatchback będzie powstawał w Ameryce Północnej, bo Japończycy rezygnują z produkcji w Europie. Dla przypomnienia – wersja, którą można znaleźć w europejskich salonach dziś, pochodzi z Turcji (sedan), albo z Wielkiej Brytanii (hatchback).

Dziś Honda „pokazała” model Civic w wersji hatchback na pierwszej oficjalnej ilustracji

Niestety, tak naprawdę trudno powiedzieć, że coś naprawdę pokazała, bo ta ilustracja wygląda tak:

Honda Civic hatchback

Wyraźnie widać na niej jak wygląda przednia część auta z profilu – tak jak w wersji sedan, co generalnie nie jest zaskoczeniem. Najciekawsze elementy, czyli np. zderzaki, którymi zwykle różniły się sedany od hatchbacków pozostają zacienione,

a cała tylna część auta – rozmazana.

Co jednak zaskakujące, w pliku graficznym udostępnionym przez producenta pozostawiono warstwę krzywych, które pozwalają na precyzyjne określenie kształtu nadwozia. Po obróbce można uzyskać taki efekt:

Honda Civic

Efekt bliski, ale nie identyczny w porównaniu z grafikami patentowymi, które krążą po sieci od września ubiegłego roku.

Honda Civic XI

Wówczas dowiedzieliśmy się, że w przeciwieństwie do sedana, hatchback będzie miał tylne światła połączone ledową belką – to modny ostatnio motyw, którego według mnie brakuje modelowi obecnej generacji. I wydaje mi się, że egzemplarz z dzisiejszej grafiki nie wygląda tak źle jak ten z patentowego renderu.

Jak będzie wyglądać Civic hatchback w pełnej krasie – dowiemy się 23 czerwca, bo na ten dzień zaplanowano premierę tej wersji nadwoziowej. Oczywiście nie będzie to klasyczna prezentacja ze smutnymi panami w garniturach, ale element wirtualnego koncertu Civic Tour „Remix”, na którym wystąpi H.E.R. z utworem zremixowanym przez Majid Jordan. Przepraszam, jestem stary i nic mi to nie mówi, więc załączam wideo:

Bardziej przemawia do mnie fakt, że Civic hatchback w przeciwieństwie do sedana wciąż będzie opcjonalnie zestawiony z przekładnią manualną (sedan – tylko z CVT). Do jego napędu w Stanach służy dwulitrowy silnik wolnossący, albo turbodoładowane 1.5. U nas można się spodziewać tylko tej drugiej wersji, wspartej przez układ elektryczny. Z czasem do gamy dołączy jeszcze wersja Type R, ale parametry jej układu napędowego pozostają tajemnicą.

Musisz przeczytać:

Musisz przeczytać