Wiadomości

Honda pokazała nowego Civica. Na jednym zdjęciu

Wiadomości 15.04.2021 168 interakcji
Adam Majcherek
Adam Majcherek 15.04.2021

Honda pokazała nowego Civica. Na jednym zdjęciu

Adam Majcherek
Adam Majcherek15.04.2021
168 interakcji Dołącz do dyskusji

Nowa Honda Civic wygląda tak, jak na wyciekach. Japończycy pokazali jedno zdjęcie i podali datę premiery.

Najpierw oglądaliśmy go na wyciekach z biura patentowego. Potem – w prototypowej wersji na Twitchu. Ostatnio – już w produkcyjnej odmianiena zdjęciach z Chin. W zasadzie wygląd wersji sedan nie jest już dla nikogo tajemnicą, więc Honda zdecydowała się opublikować zdjęcie Civica 11. generacji.

Nowa Honda Civic zdjęcia

Tak, zdjęcie – liczba pojedyncza jest tu jak najbardziej celowa, bo Japończycy pokazali aż jedno zdjęcie, a właściwi grafikę, prezentującą auto z przodoboku. Nie podali przy tym żadnych danych technicznych, ani informacji o dostępności – dodali tylko, że na to musimy poczekać do 28 kwietnia. Wtedy zostaną opublikowane dalsze informacje o sedanie w amerykańskiej specyfikacji. Wiadomo też, że wówczas wciąż nie dowiemy się niczego o hatchbacku – na jego temat Honda wypowie się „w odleglejszym terminie”. Wiadomo na pewno, że będzie i po raz pierwszy będzie produkowany w Stanach Zjednoczonych.

Nowe zdjęcie nie wnosi niczego nowego

Potwierdza tylko, że wcześniejsze wycieki faktycznie przedstawiały produkcyjną wersję modelu. W porównaniu z prototypem, nie zmieniło się prawie nic – zachowano kształt zderzaków, jedyną odmianą jest obecność świateł przeciwmgielnych. W zestawieniu z poprzednikiem, nowy Civic jest o wiele grzeczniejszy, jakby wydoroślał. Stylistycznie dużo bliżej mu do Accorda niż do pokazanej niedawno, kolejnej generacji modelu HR-V.

Nowa Honda Civic zdjęcia

Wciąż nie wiemy jak będzie wyglądać jego wnętrze. Widzieliśmy tylko szkice, według których kokpit Civica zaprojektowano podobnie do wnętrza wspomnianego HR-V-a. Zestawienie pt. szkic Civica, vs. foto HR-V wygląda tak:

nowa Honda Civic

Nie mogę się doczekać zdjęcia wnętrza w nowym Civicu, jeśli wyglądałoby jak na szkicu, byłaby to znaczna odmiana w porównaniu z kabiną modelu obecnej, 10. generacji – to zdążyło się już zestarzeć.

A właśnie, w kwestii generacji – 11. pojawia się na rynku na 50-lecie debiutu modelu Civic. Aż trudno uwierzyć, że ten model ma już tyle lat. Ja życzę mu kolejnej 50-ki i czekam na zdjęcia hatchbacka. Może będzie mniej nijaki niż ten sedan?

Musisz przeczytać:

Musisz przeczytać