Wiadomości

Jeżeli tak wygląda SUV Coupe Dacii to zamawiam dwa. Najlepsze nadwozie w najlepszej marce

Wiadomości 03.10.2023 167 interakcji

Jeżeli tak wygląda SUV Coupe Dacii to zamawiam dwa. Najlepsze nadwozie w najlepszej marce

Paweł Grabowski
Paweł Grabowski03.10.2023
167 interakcji Dołącz do dyskusji

Dacia i SUV Coupe to połączenie, które do tej pory wydawało się nierealne. Tymczasem to zdjęcie pokazuje, że to spełnienie wszystkich ukrytych marzeń.

Za chwilę minie mi trzy lata na tym portalu, więc wszyscy czytelnicy doskonale wiedzą, że najlepszym nadwoziem, jakie powstało w ostatnim stuleciu jest SUV Coupe. Nie zapraszam do dyskusji na ten temat, bo jest bezcelowa. Wystarczy popatrzeć na rynek – wspaniałe BMW X6, nie miej udane Porsche Cayenne Coupe, z drugiej strony cennika natomiast znajdziemy takie propozycje jak Renault Arkana. Klienci pragną SUV-ów Coupe, wzdychają do nich po nocach. Oczywiście mało kto jest na tyle odważny i świadomy, żeby się do tego głośno przyznawać. W obawie przed ostracyzmem społecznym wolą udawać, że podobają im się sedany, czy o zgrozo – roadstery. Minie jeszcze wiele lat, zanim posiadanie dobrego gustu spotka się z przychylną reakcją ludzi.

Właśnie dowiedziałem się, że jedna z marek rozpoczęła prace nad swoim SUV-em Coupe. To Dacia, marka, która na początku wzbudzała gromkie śmiechy za sprawą Logana, a gdy pokazała Dustera, to nikt się już nie śmiał, tylko patrzył ze zdumieniem na rosnące słupki sprzedażowe. Marka, która stała się fenomenem socjologicznym ma szansę wjechać SUV-em Coupe pod strzechy. Właśnie pojawiły się pierwsze zdjęcia i powiem tyle – jeżeli tak będzie wyglądać, to zamawiam dwa – jeden dla siebie, drugi dla żony.

Więcej o Dacii pisaliśmy w:

Dacia i SUV Coupe to połączenie idealne

Przecież ludzie pragną takiego nadwozia, ale nie licząc Renault Arkany ,próg wejścia jest bardzo wysoki. Sama Arkana w najtańszej wersji kosztuje 125 tysięcy złotych, więc tanio nie jest. I wtedy na rynek wchodzi Dacia z SUV-em Coupe, który kosztowałby poniżej 100 tysięcy złotych. Do ochrony salonów trzeba byłoby zatrudnić dodatkowych pracowników, żeby ludzie walczący o slot produkcyjny nie zrobili sobie krzywdy. Ale zanim przejdziemy do szczegółów, musimy przyjrzeć się tej wspaniałej wizualizacji:

Matko boska, aż ręce same sięgają do portfela. Ale po kolei. Dacia pracuje obecnie nad kolejnymi modelami, w tym jednym ukrytym pod tajemniczym oznaczeniem C-Neo. Według pogłosek to SUV Coupe, który bazuje na Renault Arkanie. Ma to sens, ponieważ im więcej modeli w segmencie C, tym lepiej dla marki. Według źródeł zbliżonych do producenta – nowy samochód ma czerpać inspirację z designu Bigstera, na którego premierę nadal czekamy. Widać to doskonale na wizualizacji. Niestety na ten moment nie znamy szczegółów, można spekulować, ale po co, skoro ten czas można przeznaczyć na podziwianie tego wspaniałego projektu. Więcej dowiemy się już niedługo, bo Dacia C-Neo ma trafić do sprzedaży już za 2 lata.

 

Musisz przeczytać:

Musisz przeczytać