Wiadomości

BMW wypuściło X5 i X6 w wersji Black Vermilion. Całkiem ładne, ale o co tyle hałasu?

Wiadomości 12.07.2021 55 interakcji

BMW wypuściło X5 i X6 w wersji Black Vermilion. Całkiem ładne, ale o co tyle hałasu?

Paweł Grabowski
Paweł Grabowski12.07.2021
55 interakcji Dołącz do dyskusji

BMW przygotowało specjalną edycję niezwykle urodziwych modeli X5 i X6 o nazwie Black Vermilion. Jak można wnioskować po nazwie – są całe czarne. Nie wiem, czy jestem bardziej zaskoczony taką edycją, czy tym, że komuś się chciało z tej okazji zrobić informację prasową. 

Zanim przejdziemy do niezwykle rozbudowanego opisu tego, czego możemy się spodziewać zamawiając BMW X5 i X6 w wersji Black Vermilion należy zwrócić uwagę na to, jak dużym sukcesem są te modele. Razem ze swoim większym bratem X7, trafiły w zeszłym roku do 250 tysięcy klientów na całym świecie. Co ósme sprzedane BMW to jeden z tych modeli. Imponujący wynik zważywszy na ceny nowych aut i zeszłoroczny kryzys wywołany koronawirusem. To tylko potwierdza, że w czasie kryzysu biedni biednieją, a bogaci się bogacą. A teraz płynnie przejdźmy do naszych bohaterów. Drugim człon nazwy nowej edycji to Vermilion. Zgodnie z Wikipedią jest to angielska nazwa koloru o nazwie cynober. Jest to odcień czerwonego wpadający w pomarańczowy. Znany jest również pod nazwą chińska czerwień. Nazwa wzięła się od minerału, z którego pozyskiwano pigment (to taka ciekawostka na imprezę, kto wie, może się przyda do przyciągnięcia czyjejś uwagi).

bmw x5 x6 black vermilion
BMW X5 Black Vermilion

BMW X5 i X6 Black Vermilion są czarne

I to jest taka czarna czerń. Oba modele pomalowano metalicznym lakierem Frozen Black. Samochody wyjeżdżają domyślnie z pakietem M Sport i Shadowline. Tu mała dygresja – do tej pory nie rozumiem, jak w ogóle można zamówić dowolny model BMW z chromami wokół szyb. Przecież to odpust. Shadowline to najlepszy pakiet, zaraz po pakiecie M. Nie zapraszam do dyskusji, bo nie ma o czym. Czarne są również obwódki nerek. Jedynym kolorowym akcentem w tej edycji specjalnej są czerwone wnętrza nerek oraz czerwone zaciski hamulcowe. Nawet imponujące 22-calowe felgi są czarne.

BMW X5 X6 Black Vermilion
BMW X5 i X6 Black Vermilion

Środku znajdziemy antracytową podsufitkę, tapicerkę wykonaną z czarnej skóry Merino z ozdobnym czerwonym przeszyciem i jeszcze więcej czerni. Żeby nikt się nie pomylił – na pokrywie miejsca na kubki umieszczono nazwę wersji.

BMW X6 jak zwykle wygląda fenomenalnie

W każdym kolorze jest po prostu świetne. Nikogo nie dziwi, że w wersji Black Vermilion znajdziemy podświetlany grill. Nie ma co tracić czasu na zbędne opisy. Delektujmy się wspaniałym wyglądem tego modelu.

BMW X5 X6 Black Vermilion
Idealne BMW X6 Black Vermilion
BMW X5 X6 Black Vermilion
Doskonałe BMW X6 Black Vermilion
BMW X6 X5 Black Vermilion
BMW X6 Black Vermilion
BMW X5 X6 Black Vermilion
BMW X6 Black Vermilion

Doczytałem do końca prasówkę i okazuje się, że zapomniałem o BMW X7. Również ten model pomalowano na Frozen Black, kolorowe akcenty zastąpiono czarnymi. Auto jest domyślnie wyposażone w pakiet Shadowline. Według BMW mamy do czynienia z kolorystyczną powściągliwością. Tak naprawdę napisałem ten artykuł, żeby mieć pretekst do wrzucenia kilku zdjęć X6. Dla niepoznaki dałem X5 w tytule.

Musisz przeczytać:

Musisz przeczytać