Ciekawostki

BMW stawia na zielone samochody. Nie dlatego, że są eko

Ciekawostki 26.09.2023 22 interakcje

BMW stawia na zielone samochody. Nie dlatego, że są eko

22 interakcje Dołącz do dyskusji

Szefowa BMW od kolorów udzieliła wypowiedzi w Monachium, w której przyznała, że zielony w każdym odcieniu to najmodniejszy kolor dla samochodu w tym roku. I dlatego BMW będzie oferować zielone samochody.

Annette Baumeister, szefowa Grupy BMW ds. kolorów i wykończenia, powiedziała, że BMW stawia na zielone samochody od około dwóch lat. Jej zdaniem trend na wszelakie odcienie zieleni utrzyma się nawet do 2025 r., chociaż przyznaje, że dawni ulubieńcy – biały, czerwony i czarny – nadal stanowią większość sprzedaży nowych samochodów.

Baumeister dodaje, że wprowadzenie większej liczby odcieni zielonego było zamierzonym posunięciem, ponieważ osoby odpowiedzialne za kolory w BMW Group „miały dość białego”. Przeprowadzone przez BMW badania pokazały, że zielony może stać się kolejnym modnym kolorem i okazało się, że przypuszczenia były całkiem trafne.

Poczytaj więcej o BMW:

Trzeba przyznać, że był to strzał w dziesiątkę, bo zielony faktycznie jest modny i rozprzestrzenia się w wielu aspektach designu konsumpcyjnego, nie tylko w motoryzacji. Bardzo dużym wzięciem cieszą się np. meble z zielonymi obiciami tapicerskimi. Z drugiej strony „na zieleń” zachorował nawet biznes zegarkowy. Takim flagowym przykładem zielonego zegarka jest Rolex Submariner z zieloną tarczą oraz bezelem pieszczotliwie nazywany przez kolekcjonerów Hulkiem.

Rolex zegarek
Rolex Submariner „Hulk”, Ref. 116610LV, Fot. Sotheby’s

Samochody BMW mogą być bardzo zielone

Żeby zaspokoić potrzeby klientów wynikające z wykreowanej przez siebie mody, BMW proponuje wiele ciekawych odcieni zielonego. Ale pal licho z faktycznymi barwami tych lakierów, bo najciekawsze to one mają nazwy. Uwielbiam nomenklaturę BMW dotyczącą kolorów i choć tęsknię za starymi dobrymi niemieckimi określeniami, to muszę przyznać, że w języku angielskim również brzmią one fenomenalnie. Do oferowanych obecnie przez BMW zielonych należą: British Racing Green, Boston Green, Isle of Man Green, Oxford Green, Aurora Diamond Green, Mint Green, Tampa Bay Green, Frozen Deep Green, Fame Green, Cape York Green, Java Green, Urban Green, Anglesey Green, Signal Green, Sanremo Green…

Ale na obecnie znanych zieleniach się nie skończy…

Baumeister zapowiedziała, że wkrótce pojawią się nowe kolory zarezerwowane dla najszybszych pojazdów z serii M i dała do zrozumienia, że będą do ciemne, wyrafinowane barwy. Nie wiadomo dokładnie, co się kryje za tymi enigmatycznymi określeniami, ale BMW uważa farby matowe i metaliczne za „zwykłe” i chce urozmaicić paletę o coś specjalnego. Moja propozycja? Dollar Rich Green.

Musisz przeczytać:

Musisz przeczytać