REKLAMA

Fallout 76 elektryzuje uniwersum. Spotkałem nowy typ ghula w Skyline Valley

Skyline Valley to najnowsze, w pełni darmowe rozszerzenie do gry Fallout 76. Zwiedziłem nowy teren dodany do gry, napotykając na ghule, jakich wcześniej nie widział żaden inny mieszkaniec radioaktywnej powierzchni.

12.06.2024 20.19
Fallout 76 elektryzuje uniwersum. Spotkałem nowy typ ghula
REKLAMA

Ghule w świecie Fallout można klasyfikować w oparciu o trzy główne typy: ten klasyczny, doskonale znany z serialu Fallout i gier, zdziczały, także obecny w serialu oraz radioaktywny, dotychczas spotykany wyłącznie w grach wideo. To właśnie twórcy gier rozszerzają teraz uniwersum, wprowadzając do świata Fallout zupełnie nową formę ghula.

REKLAMA

Przemierzając Skyline Valley w Fallout 76 napotkałem Zagubionych - ghuli jakich Pustkowia jeszcze nie widziały.

Zagubieni - nowy typ ghula w Fallout 76: Skyline Valley
Zagubieni w bojowych kombinezonach

Grając przedpremierowo w Skyline Valley dotarłem do zupełnie nowego obszaru, zlokalizowanego na terenie amerykańskiego parku krajobrazowego. To właśnie w tym rejonie zaczęły pojawiać się ghule, jakich świat Fallouta wcześniej nie widział: agresywne, ale inteligentne, z elektryczną energią buzującą pod ich gnijącą skórą i ze ślepiami jarzącymi się od wyładowań.

Zagubionych (eng. Lost) cechuje unikalne zachowanie. Z jednej strony atakują wszystko na swojej drodze, jak zdziczałe ghule. Z drugiej potrafią korzystać z broni białej i broni palnej, a nawet noszą specjalne pancerze. Do tego współpracują między sobą, organizując pułapki oraz polowania. Na ich tle zwykle zdziczałe ghule to potulne zwierzątka.

No i te wyładowania! Zagubieni władają mocami błyskawic i wysokiego napięcia, wspomagając się elektrycznymi atakami podczas konfrontacjami z mieszkańcami powierzchni. W rezultacie Zagubieni prezentują się nieco jak post-apokaliptyczne oddziały SS, zakute w ciężkie zbroje i z energetycznymi broniami na wyposażeniu.

Skąd Zagubieni wzięli się w świecie Fallouta? Odpowiedzi znajdują się w Krypcie 63.

Nadzorca krypty 63 Hugo Stolz. Dawniej członek zarządu Vault-Tec
Krypta 63 to jedna z niewielu, gdzie wciąż trwa względnie normalne życie

Nad Appalachami rozpętała się potężna burza, połączona z niespotykanymi zjawiskami pogodowymi. Żywioł odsłonił wejścia do krypty 63 - wielkiego kompleksu z własną siecią tuneli transportowych, do którego może zapuścić się gracz. Wewnątrz krypty rozpocząłem nową linię misji fabularnych, powiązanych z Zagubionymi.

Co ciekawe, krypta 63 w Fallout 76 to obiekt działający nieprzerwanie od wojny atomowej. Jej mieszkańcami są długowieczni ghule, pamiętający czasy sprzed zejścia pod ziemię. Na czele społeczności stoi Hugo Stolz - dawniej członek zarządu VaultTec, teraz jedyny ghul wyglądający jak Zagubiony, który nie chce nas zaatakować i z którym możemy spokojnie porozmawiać.

Wątek Zagubionych jest ściśle powiązany z nadzorcą Stolzem i jego nietypową - nawet jak na ghula - aparycją. W tle mamy tragiczną miłość, serię błędnych decyzji oraz rodzinny dramat, misja po misji odsłaniany przez gracza.

Niesamowite, że tak duża zawartość jak Skyline Valley jest oddawana graczom Fallout 76 kompletnie za darmo.

Mechaniczne goliaty - jeden z nowych typów przeciwnika
W Skyline Valley możemy odwiedzić jeden z amerykańskich parków krajobrazowych

Skyline Valley to zupełnie nowy otwarty obszar, rozszerzający mapę Appalachów na południowym wchodzie. Znajduje się tu kilka unikalnych miejsc wartych odwiedzenia, od wielkiej posiadłości, przez kryptę 63, po turystyczne atrakcje parku krajobrazowego. W Skyline spotkałem nie tylko Zagubionych, ale także kilka innych nowych typów przeciwnika, z agresywnymi indorami (?!) na czele.

Poza jedenastoma głównymi zadaniami fabularnymi, Skyline Valley wprowadza także serię misji pobocznych, unikalne postacie niezależne do porozmawiania oraz zestaw nowych broni i pancerzy. Do tego dochodzą dwa nowe Daily Ops oraz dwa wyzwania otwartego świata z wytrzymałymi bossami. Jednego z nich udało mi się napotkać. To gigantyczny mechaniczny robot.

Darmowe rozszerzenie Skyline Valley dla Fallout 76 to m.in:

REKLAMA
  • Zupełnie nowy otwarty obszar - park Skyline Valley
  • Nowy wątek fabularny z osobną opowieścią
  • Nowe wyzwania otwartego świata i nowe daily ops
  • Nowy typ ghula
  • Kilka nowych przeciwników
  • Nowe bronie
  • Nowe pancerze

Skyline Valley ma rozmiary klasycznego rozszerzenia do gry. Tymczasem nowa aktualizacja jest oddawana w ręce posiadaczy Fallout 76 zupełnie za darmo, razem z nowym sezonem sieciowej rozgrywki. Osobny wątek fabularny, Zagubieni, krypta 76, nowe bronie i pancerze - wszystko to można odkryć, poznać i zdobyć nie wydając ani złotówki. Wystarczy odpalić F76, które można kupić dosłownie za grosze. Albo zgarnąć w ramach Game Passa.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA