REKLAMA

Ten telefon zastąpi lampę. Realme GT Neo 6 SE wykręca szalone osiągi

Jeżeli kiedykolwiek narzekałeś na jasność ekranu w swoim smartfonie, to świetnie się składa, bo Realme ma dla ciebie propozycję.

25.03.2024 12.59
Ten telefon zastąpi lampę. Realme GT Neo 6 SE wykręca szalone osiągi
REKLAMA

Jasność ekranu stała się nowym wyznacznikiem jakości i możliwości telefonów. Jeszcze niedawno informację o wartościach osiąganych przez wyświetlacze można było znaleźć na samym końcu tabelki z danymi technicznymi i nie interesowała nikogo poza największymi technologicznymi nerdami. Zwykły użytkownik zadowalał się wiedzą czy ekran radzi sobie w pełnym słońcu i czy nie wypala oczu nocą. Nity kojarzyły się z blachą i materiałoznawstwem.

REKLAMA

Tymczasem w pewnym momencie producenci zaczęli podawać tę informację jako jedną z najważniejszych, wokół niej robiono całe konferencje. Stała się wyznacznikiem, a jak każdy wyznacznik z czasem uległa wypaczeniu i stała się okazją do kręcenia coraz bardziej absurdalnych wartości.

Obecnie standardem w sztandarowych smartfonach jest około 2000 nitów. Miałem właśnie na testach telewizor, który osiąga 3000 nitów szczytowej jasności. Gdy to robi ślepnę, bo moje oko nie jest w stanie patrzeć na obraz. I wtedy cały na biało, bo innych kolorów nie widać, wpada Realme GT Neo 6 SE.

Więcej o smartfonach Realme przeczytasz w:

Realme GT Neo 6 SE zaoferuje 6000 nitów jasności

Tak, to nie jest literówka. Wyświetlacz najnowszego smartfonu Realme będzie mieć aż 6000 nitów szczytowej jasności. Ekran dostarczy firma BOE, która jest jednym z najważniejszych dostawców wyświetlaczy OLED na rynku, a sam ekran użyty w najnowszym Realme jest swojego rodzaju pokazem siły. Przy czym warto pamiętać, że ekran bardzo rzadko będzie mógł pracować w tym zakresie. Przy ręcznym ustawieniu jasności użytkownik będzie miał do dyspozycji 1000 nitów.

Oprócz tego wyświetlacz zaoferuje wsparcie HDR dla gier, ochronę oczu przed migotaniem i przed niebieskim światłem. Częstotliwość odświeżania wynosi od 0,5 do 120 Hz. Wyświetlacz powstał w technologii 8T LTPO, która zapewnia krótki czas reakcji wyświetlacza, mniejsze zużycie energii oraz płynniejsze dostosowanie częstotliwości odświeżania.

Mamy 2024 r., więc nie mogło zabraknąć czegoś z dopiskiem AI. I proszę - realme GT Neo 6 SE będzie miał funkcję o nazwie Greenfield AI, która ma wykrywać zmęczenie użytkownika i odpowiednio dostosowywać ekran do aktualnie wykonywanego zadania, np. granie, oglądanie filmów czy czytanie e-booków.

Co jeszcze wiemy o Realme GT Neo 6 SE?

REKLAMA

Za jakość działania będzie odpowiadał Snapdragon 7+ Gen 3, któremu towarzyszy układ graficzny Adreno 732 i 16 GB RAM. Akumulator ma pojemność 5500 mAh i obsługuje ładowanie z mocą do 100 W. Zadebiutuje już w kwietniu.

IDŹ DO SKLEPU
Media Markt
Realme GT Neo 3
Media Markt
Realme 12+ Pro
REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA