REKLAMA

OneDrive z nową funkcją. Pozwoli ci magicznie poprawiać zdjęcia

Generatywna sztuczna inteligencja zalewa oprogramowanie i OneDrive nie jest tu wyjątkiem. Choć z poziomu chmury nie porozmawiamy z czatbotem Copilot, to generatywna AI pomoże w usunięciu niewygodnych osób i obiektów ze zdjęć.

13.03.2024 14.12
OneDrive z nową funkcją. Pozwoli ci magicznie poprawiać zdjęcia
REKLAMA

Dziennikarze serwisu Android Authority odnaleźli w kodzie źródłowym najnowszego wydania beta OneDrive fragmenty kodu wskazujące, że Microsoft pracuje nad narzędziem "Magiczna gumka" do edycji obrazów.

REKLAMA

OneDrive z funkcją znaną ze Zdjęć Google. Magiczna gumka pomoże ci usunąć twoich byłych partnerów ze zdjęć

"Magiczna gumka" nie jest rozwiązaniem nowym na rynku, bowiem Google udostępnił je w ramach usługi Zdjęcia Google subskrybentom Google One już w zeszłym roku. Narzędzie pozwala "magicznie" usuwać różne elementy ze zdjęć, przy jednoczesnym zachowaniu realizmu fotografii. Przykładowym zastosowaniem magicznej gumki jest choćby usuwanie przechodniów z tła fotografii rodzinnej czy niechcianych obiektów z selfie. Możliwe jest to dzięki zastosowaniu generatywnej sztucznej inteligencji, która na podstawie widoku otaczającego usunięty obiekt generuje tło wypełniające lukę po usuniętej treści.

Jak informuje Android Authority, kod odnaleziony w OneDrive v7.1 beta 1 na Androidzie wskazuje, że magiczna gumka w OneDrive będzie działać w identyczny sposób.

"Funkcja Magic Erase umożliwia usuwanie obszarów, które mają zostać usunięte ze zdjęcia. Podobnie jak w przypadku innych implementacji, możesz wybrać obszary za pomocą pędzla, aby zamaskować je do usunięcia. Funkcja wykorzysta sztuczną inteligencję do wypełnienia usuniętego obszaru."

Informuje Android Authority
REKLAMA

Jednocześnie w kodzie odnaleziono fragmenty wskazujące, że Microsoft zdaje sobie sprawę o nieperfekcyjnym działaniu funkcji i ostrzega, że "usunięty obszar może nie być idealny lub taki, jakiego oczekujesz".

Dziennikarzom nie udało się włączyć funkcji, co oznacza, że jej "przełącznik" leży po stronie Microsoftu. Jednocześnie informacje przez nich pozyskane nie dają odpowiedzi na to, kiedy moglibyśmy zobaczyć magiczną gumkę w OneDrive.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA