REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Już nie musisz się bać o swojego Samsunga. Ważna funkcja wraca do One UI 6

Jeśli korzystasz ze smartfonu Samsunga, to mamy dla ciebie bardzo dobre wiadomości. Nie trzeba już bać się o ekran swojego telefonu. Producent zapowiedział, że do One UI 6 wraca bardzo ważna funkcja.

05.01.2024
20:30
Już nie musisz się bać o swojego Samsunga. Ważna funkcja wraca do One UI 6
REKLAMA

Praktycznie wszystkie nowoczesne smartfony bazują na ekranach OLED, które są standardem zarówno w sztandarowych urządzeniach z najwyższej półki cenowej, jak i w tych bardziej przystępnych cenowo (dziś bez problemu kupimy telefon poniżej 1000 zł z wyświetlaczem tego typu). Urządzeniom wyposażonym w matryce OLED nie brakuje najróżniejszych narzędzi zapobiegających możliwości wypalenia pojedynczych diod. Funkcja jest nieobecna w smartfonach Samsung Galaxy z One UI 6, ale niebawem się to zmieni.

REKLAMA

Nie musisz się bać o ekran swojego Samsunga Galaxy. Niebawem powróci ważna funkcja

W listopadzie 2023 pojawiły się doniesienia, jakoby nowa wersja nakładki systemowej Samsunga One UI 6 była pozbawiona zabezpieczenia przeciwko wypalaniu się obrazu, co okazało się prawdą. Wiele użytkowników, którym udostępniono możliwość pobrania aktualizacji do Androida 14, postanowiło się wstrzymać z uaktualnieniem z tego powodu.

Samsung dobrze wie o tym braku, co zostało potwierdzone w odpowiedzi na zgłoszenie użytkownika na forum społeczności Samsung. Jeden z moderatorów potwierdził, że firma pracuje nad rozwiązaniem problemu i wydaje się, że odpowiednia aktualizacja jest tak naprawdę kwestią najbliższych tygodni. W odpowiedzi jest mowa o tym, że mechanizm zapewniający zabezpieczenie przed wypalaniem się ekranu OLED pojawi się jeszcze w styczniu.

Jednocześnie dowiedzieliśmy się, że data wypuszczenia aktualizacji może różnić się w zależności od modelu smartfona (wszak Samsung ma w portfolio naprawdę dużo urządzeń z One UI 6) oraz od regionu, w którym mieszka użytkownik.

Jak na razie nie wiemy, kiedy dokładnie funkcja powróci do smartfonów Samsunga

Dobrze jest widzieć, że Samsung faktycznie przykłada się do szybkiego wdrożenia funkcji ochrony wypalania się ekranu OLED, nie bagatelizując problemu. Jest szansa, że opcja zostanie wprowadzona wraz z comiesięcznymi poprawkami bezpieczeństwa – być może wraz ze styczniową lub lutową aktualizacją.

Z drugiej strony w dniu premiery smartfonów z serii Galaxy S24, która ma odbyć się już za niespełna dwa tygodnie (dokładnie 17 stycznia 2024), Samsung powinien wypuścić One UI 6.1, które ma zapewnić masę nowych funkcji związanych ze sztuczną inteligencją. Możliwe więc, że wraz z nową wersją nakładki ochrona ekranu OLED powróci na smartfony Samsunga.

Nie pozostaje zatem nic innego, jak czekać na dalsze ruchy producenta – być może firma uwinie się bardzo szybko z ponownym wprowadzeniem ochrony przed wypaleniem ekranu OLED do swoich smartfonów.

REKLAMA

Więcej o smartfonach Samsunga przeczytasz na Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA