REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. RTV

Tak działa ostatni bastion TVP Info. Ktoś smartfonem filmuje włączony telewizor i puszcza to w necie

TVP się nie poddaje. Jako że kanał TVP Info dosłownie został zdjęty z anteny, to z youtube’owego konta nadawcy transmitowane jest to, co w telewizji opublikowane być nie może.

20.12.2023
14:27
tvp info
REKLAMA

O zdjęciu TVP Info z anteny i zmianach w Telewizji Polskiej pisaliśmy w osobnym tekście. W odpowiedzi na te zdarzenia kanał TVP Info nadaje na żywo na YouTubie. Nie jest to jednak bezpośredni obraz – oglądamy telewizor, na którym prowadzona jest transmisja ze zdjętego kanału.

REKLAMA

To, co miało lecieć w telewizji, widzimy w internecie

Ciekawe, jak długo kanał będzie emitowany. W tle widać np. logo stacji Polsat News, więc nie zdziwiłbym się, gdyby z powodu naruszeń transmisję szybko zdjęto. Póki co transmisję ogląda ponad 7 tys. osób. Patrząc na komentarze spora część robi to ironicznie.

Zarówno jakość obrazu jak i dźwięku pozostawia wiele do życzenia, ale raczej nie o przekazywane tu treści tu chodzi. Nie da się ukryć, że z czymś takim nie mieliśmy do czynienia i jest to bez wątpienia wyjątkowe zdarzenie – dawna redakcja kanału informacyjnego Telewizji Polskiej przechodzi do „podziemia” i transmituje swoje treści na YouTubie w chałupniczej formie. Nie wiadomo tylko, czy się śmiać, czy płakać.

Jedno jest pewne: dzięki akcji TVP Info mówienie oglądam telewizor w końcu jest poprawne.

REKLAMA

Aktualizacja: transmisja została przerwana. Coś mi jednak mówi, że to nie było ostatnie słowo TVP Info...

zdjęcie główne: Konektus photo/shuterstock.com

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA